Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “DRAMA KÖPRÜSÜ” CELAL BAYAR ÖĞRENCİLERİNE SELANİK’TE ÖDÜL GETİRDİ

“DRAMA KÖPRÜSÜ” CELAL BAYAR ÖĞRENCİLERİNE SELANİK’TE ÖDÜL GETİRDİ

26
0

“Drama Köprüsü” türküsü Gümülcine (Komotini) Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrencilerine Selanik’te (Thessaloniki) ödülle döndüler.

Selanik’te Mantulidu Okulları’nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği okullar arası “Panhelenik Öğrenci Sanatsal Oyunları” müzik yarışmasına, Müzik öğretmeni Mehmet Mustafa öncülüğünde katılan Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nden dokuz öğrencinin oluşturduğu Müzik Korosu yarışmada seslendirdiği Yunanca-Türkçe şarkılar 1’ncilik ödülünü getirdi. “Drama Köprüsü” türküsünü büyük bir beceri ile seslendiren koro salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

22-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Selanik’te Mantulidu Okulları’nın düzenlediği Okullar arası “Panhelenik Öğrenci Sanatsal Oyunları” yarışmasında Celal Bayar Okulu Müzik Korosu’nun seslendirdiği “Drama Köprüsü”, “Yiğidim Aslanım”, “Üsküdar’a Gider İken” (Katibim) gibi birbirinden güzel şarkılar büyük beğeni toplarken, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Öğrenciler, müzik alanında 1’cilik ödülünü kazanarak bir kez daha Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’ni ülkemiz Yunanistan genelinde tanıtmayı başardılar.

Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrencilerine bu etkinlikte Okul müdürü Tunalp Mehmet’in yanı sıra öğretmenler Sibel Ali, Mehmet Mustafa ve Aydın Halil eşlik ederek bu büyük sevinci birlikte paylaştılar.

Koroyu oluşturan ve enstrümanları çalan öğrenciler:

Batuhan Hasan ses sanatçısı.

Kübra Yunus Halil ses sanatçısı.

Faikcan Molla Ahmet gitar.

Ömer Apti Mehmet piyano.

Hüseyin Mustafa Başa keman.

Buse Doğancalı flüt.

Sinem Osmanoğlu saz.

Engin Kahya saz.

Talha Ramadan kahon.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz