Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MAZLUMDER YETKİLİLERİ BATI TRAKYA’DA TEMASLARDA BULUNDU

MAZLUMDER YETKİLİLERİ BATI TRAKYA’DA TEMASLARDA BULUNDU

17
0

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Komite Başkanı Tuba Nur Sönmez  ve Dış İlişkiler Komite Üyesi  Selçuk Şengük 21 Kasım 2011 Pazartesi günü bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere Batı Trakya’ya geldi. Ziyaretleri kapsamında DEB Partisi’ni ziyaret ettiler ve Batı Trakya Türk Azınlığı’ndan bazı yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiler.

Ziyaret ile ilgili DEB Partisinden bir basın açıklaması yapıldı.

 

BASIN AÇIKLAMASI

İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Komite Başkanı Tuba Nur Sönmez  ve Dış İlişkiler Komite Üyesi  Selçuk Şengük 21 Kasım 2011 Pazartesi günü partimizi ziyaret etmişlerdir.

Ziyaret sırasında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının uğradığı insan hakları ihlalleriyle ilgili geniş fikir alışverişinde bulunulmuştur.

DEB Partisi olarak MAZLUMDER yetkililerine Batı Trakya Müslüman Türk halkına gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Uzun yıllardan beri AB üyesi olan vatanımız Yunanistan’da geçmişten bugüne azınlık hakları konusunda bir ilerleme kaydedilmemesi, vatandaşlık haklarında da ayrımcı bir politikanın yürütülmesi gibi sorunların en kısa zamanda son bulacağını umuyoruz.

DEB Partisi olarak bu sorunların giderilmesi adına yılmadan uğraş vereceğimizi belirtmek isteriz.

 

DEB Partisi

Genel Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz