Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ: “TÜM SEÇMENLER SANDIĞA GİDEREK OYUNU KULLANSIN”

DEB PARTİSİ: “TÜM SEÇMENLER SANDIĞA GİDEREK OYUNU KULLANSIN”

12
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi, 6 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, “Ülkemizin son derece zor bir döneminde gerçekleşen erken genel seçimlerin hayati öneme sahip olduğu, herkesin malumudur. Bu nedenle tüm seçmenlerin sandığa giderek oyunu kullanması, bizlerin ve genç nesillerin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin yönetimine talip olan partilerin, Batı Trakya Türklerine bakış açısının arzu edilen düzeyde olmadığını ifade etmek isteriz.” İfadelerine yer verildi.

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

6 Mayıs 2012 Pazar günü vatandaşlık hakkımızı ve sorumluluğumuzu yerine getirmek için sandık başına giderek oylarımızı kullanacağız. Ülkemizin son derece zor bir döneminde gerçekleşen erken genel seçimlerin hayati öneme sahip olduğu, herkesin malumudur. Bu nedenle tüm seçmenlerin sandığa giderek oyunu kullanması, bizlerin ve genç nesillerin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi, 6 Mayıs seçimlerine katılmamaktadır. Seçim yasasına göre; siyasi partilere uygulanan yüzde 3’lük barajın bağımsız milletvekili adaylarına da uygulanması, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın siyasi iradesine ipotek koymaya devam etmektedir. Söz konusu antidemokratik uygulama, sadece azınlık mensuplarına yönelik değil, bağımsız milletvekilliği fikrini aklından geçiren tüm Yunanistan vatandaşlarının bu hakkını ayaklar altına almaktadır. Öte yandan ülkemizin yönetimine talip olan partilerin, Batı Trakya Türklerine bakış açısının arzu edilen düzeyde olmadığını ifade etmek isteriz.

Bu ortamda azınlığın sorunlarının ve taleplerinin merkezi düzeyde duyurulması ve dile getirilmesi açısından mecliste temsilcilerinin olması gerektiğini vurgulamak isteriz. Bu bağlamda tüm parti yöneticilerimizin, üyelerimizin, gönüldaşlarımızın ve azınlık seçmeninin 6 Mayıs’ta sandık başına giderek oylarıyla mutlaka Türk adaylarını desteklemesi gerekmektedir.

Bu vesileyle bir yıl önce başlattığımız partimizin yeniden yapılandırılması çalışmalarına devam ettiğimizi ve DEB Partisi’nin halkımızın sözcülüğünü yapabilmesi için, çıktığımız yolda yürümeye devam ettiğimizi, tekrar hatırlatırız. Bu önemli süreçte, kurumlarımıza zarar verecek davranışlardan ve şahsi çıkarlardan uzak, toplum menfaatlerini ön planda tutan, bir anlayışı benimsediğimizi herkesin bilmesini isteriz.

 

DEB PARTİSİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz