Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AVRAMOPULOS: “SAĞDUYU HAKİM OLSUN”

AVRAMOPULOS: “SAĞDUYU HAKİM OLSUN”

18
0

Yunanistan Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos, Kıbrıs Rum Kesimi’ne yaptığı ilk ziyaretinde önemli mesajlar verdi. Avramopulos, bölgede istikrar ve işbirliği istediklerini belirtti ve sağduyunun hakim olmasını istediklerini söyledi. Avramopulos, Rum meslektaşı ile görüşmesinin ardından şunları söyledi:

 

“Her fırsatta komşularımıza yönelik bir sinyal veriyoruz. Sağduyu hakim olsun. Helenizm hatta ve hatta küllerden yeniden doğuyor.

Kıbrıs sorunu kritik bir aşamada bulunuyor. Çözümün anahtarı bütün halkların ve bölge ülkelerinin yeni bir mevsimidir. Saldırgan ve tehdit edici mesajlar yaymıyoruz, Kültür ve algılamamız dışında bir Avrupa ülkesiyiz, bir Kültürlü ülkeyiz, anlaşma ve işbirliğini istiyoruz. Hiç bir zamanda temel, sabit, ulusal, kırmızı çizgilerimizden gerileme yapmıyoruz.

Bugün Kıbrıs’tan bir mesaj gönderiyoruz, Kıbrıs halkına güven ve güvence veriyoruz, ancak bütün bölge ülkelerine de işbirliği ve anlaşma mesajı gönderiyoruz.

Şimdi büyük bir deneyim içindeyiz, biz ülkenin mali işleri açısından zor bir dönemde olduğunu biliyoruz. Ülkeyi doğru bir yola koyacağız. Lukas Papadimos mühürü ile ulusal anlaşma ve algılama birlikteliği oluşuyor.

Savunma politikamıza gelince, ulusal güçlerimizin organizasyonu ve kuruluşu, moralinin desteklenmesi, herhangi bir durumda tüm Yunan topraklarını korumak için şemsiyenin oluşturulmasında, özellikle Kıbrıs’ın korunması için, bir kez daha hatırlatıyorum benim burada bulunmam herşeyi ifade ediyor. Belki ekonomik olarak sorunlarımız vardır ancak savunma açısından bir sorunumuz yok. Yunanistan güçlü bir ülke, istikrar üretirken, tüm bölge için işbirliği ve garanti sağlıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz