Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ATİNA’DA SİLAHLI SALDIRIDA 2 ÖLÜ 1 AĞIR YARALI!

ATİNA’DA SİLAHLI SALDIRIDA 2 ÖLÜ 1 AĞIR YARALI!

15
0

Atina’da silahlı saldırıda 2 kişi öldü 1 kişi de yaralandı. Akşam üzeri Atina’nın Neo İraklio semti Leoforos İrakliou caddesi 426 numarada Altın Şafak büroları önünde gerşekleşen silahlı saldırıda iki kişinin hayatını kaybettiği ve bir kişinin de ağır yaralandığı kaydedildi.

Ölenlerin 20 yaşında Kapelonis Manolis ve 23 yaşında Fountoulis Georgios oldukları belirtilirken, olay bölgesine Honda Varadero ile yaklaşan iki kişinin kaldırımda duran şahıslara çok yakından defalarca ateş ettikleri kaydedildi.  

Altın Şafak Partisi sözcüsü Milletvekili İlias Kasidiaris’in ilk açıklamasına göre ölen gençlerin Altın Şafak üyesi olduklarını belirttiği ifade ediliyor. Şu an itibarıyla polis alarma geçti ve Neo İraklio semtini ablukaya alarak olayı yapanların peşine düştüğü belirtiliyor.

Yaralı olan 29 yaşındaki iki çocuk babası Aleksandros Gerontas’ın kaldırıldığı hastanede biraz önce ameliyata alındığı ancak sağlık durumunun kritik olduğu ifade ediliyor.

Olay yerinde inceleme yapan polis, 9 mm çapında 15 adet mermi kovanı bulduğu belirtiliyor. 

Biraz önce Altın Şafak Partisi basın sözcüsü İlias Kasidiaris yaptığı kısa basın açıklamasında, “Hrisi Avgi yaklaşık 1 aydan beri hükümet tarafından hedef haline getirildi” dedi.

Yunanistan Kamu Düzeni Bakanı Nikos Dendias, Atina’da aşırı milliyetçi Altın Şafak (Hrisi Avgi) partisinin bürosuna düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

İki kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan üzüntü duyduğunu ifade eden Dendias, “Kanun her yöne ve herkese uygulanacaktır. Ülkenin herhangi bir neden yüzünden bir hesaplaşma alanına dönüşmesine izin verilmeyecek” dedi.

Yunan medyasına yansıyan haberlerde, Altın Şafak’a düzenlenen silahlı saldırının ardından hükümetin teyakkuza geçtiği belirtilirken, Başbakan Andonis Samaras’ın olayla ilgili sürekli bilgilendirildiği aktarıldı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz