Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AHMET METE: “MEVLİT MERASİMİNİ PROVAKE ETMEYE ÇALIŞAN, BARIŞ VE HUZUR ORTAMINI İSTEMEYEN...

AHMET METE: “MEVLİT MERASİMİNİ PROVAKE ETMEYE ÇALIŞAN, BARIŞ VE HUZUR ORTAMINI İSTEMEYEN O ŞER ODAKLARINI ŞİDDETLE KINIYORUM”

17
0

İskeçe S. Müftüsü Ahmet Mete, 11 Kasım 2011 Pazar akşamı İskeçe Türk Birliği’nin İskeçe Sünne Mahallesi Camiin’de Anavatan Türkiye’de şehit düşen Mehmetçiklerin ve Van depreminde hayatını kaybedenlerin ruhlarına okuttuğu mevlit merasimini provake etmeye çalışanları kınayan yazılı bil bildiri yayımladı. Bildiride, “11 Kasım’da Anavatan Türkiye’de şehit düşen Mehmetçiğin ve Van depreminde hayatını kaybedenlerin ruhlarına ithafen tertiplediği mevlit merasimini provake etmeye çalışan, barış ve huzur ortamını istemeyen o şer odaklarını şiddetle kınar, kardeşliği ve dostluğu tehdit eden bu tür çirkin tutum ve davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

 

AÇIKLAMA

11 Kasım 2011 Pazar akşamı İskeçe Türk Birliği’nin İskeçe Sünne Mahallesi Camiin’de insanlık adına düzenlediği mevlit merasiminden dolayı İskeçe Türk Birliği Başkanı ve Yöneticilerini bu anlamlı çalışmaları için tebrik ederim. Fakat her halükârda azınlığımızı ezmek ve çalışmalarını baltalamak için faaliyet gösteren karanlık güçler rahat durmamış ve yukarıda zikrettiğimiz mevlit merasimini provake etmek için elinden geleni yapmışlardır.

Batı Trakya Müslüman Türkü adına şu gerçeği unutmamak lazımdır:

Yunanistan’ın iç savaş döneminde andartlık zamanında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık fertleri hiçbir zaman kardeşlerin arasına girmemiş ve her zaman için barış ve hoşgörü tarafını tutmuştur. Şimdi de bu tutumumuz değişmemiş, ister Arnavut, ister Kürt, ister Arap hangi ırktan olursa olsun bütün Müslümanlar bizim için din kardeşimizdir. Din kardeşimiz olmayanlar da dostlarımızdır. Biz Batı Trakya Müslüman Türkü olarak bizler farklı din ve kültürlerin içinde her zaman için karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde huzurlu ve barış ortamında hayatımızı sürdürmek için mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Lakin yukarıda saydıklarımızın dışında; insanlığı karanlığa gömenlerin, katledenlerin, kardeşliği, dostluğu bozanların, barış ve huzur ortamını tehdit edenlerin ise her zaman karşısında olduk ve bu gibi şer odaklarını tel’în ettik. Çünkü biz Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak asla zulmün yanında olmadık ve olmayacağız. Bu vesileyle İskeçe Türk Birliği’nin 11 Kasım’da Anavatan Türkiye’de şehit düşen Mehmetçiğin ve Van depreminde hayatını kaybedenlerin ruhlarına ithafen tertiplediği mevlit merasimini provake etmeye çalışan, barış ve huzur ortamını istemeyen o şer odaklarını şiddetle kınar, kardeşliği ve dostluğu tehdit eden bu tür çirkin tutum ve davranışların tekrarlanmamasını temenni ederim.

İskeçe Müftüsü

Ahmet METE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz