Ana sayfa Batı Trakya Haberler ABTTF YENİ YILDA DA DERNEKLERİ ZİYARET ETMEYE DEVAM EDİYOR

ABTTF YENİ YILDA DA DERNEKLERİ ZİYARET ETMEYE DEVAM EDİYOR

18
0

Yeni yılda da üye dernekleri ziyaretine devam eden Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 8 Ocak 2012 tarihinde Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği’ni ziyaret etti. ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ile ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Aptioğlu, Lüdenscheid ve Halver’de dernek yöneticileri ile biraraya geldi.

 

LÜDENSCHEİD’TE YENİ DÖNEM

 

Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, öncelikle yeni göreve gelen yönetim kurulunu tebrik etti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren dernek yöneticileri, dernek lokalinin derneğe üye kadınlar tarafından da kullanılması için yenilendiğini ifade ettiler. Yunanistan’ın ekonomik sorunlarının değerlendirildiği ziyarette Başkan Habipoğlu, Batı Trakya’nın durumu ve bölgede yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Bununla birlikte Habipoğlu, Federasyon’un 2012 yılında gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetler ile ilgili olarak dernek yöneticilerini bilgilendirdi.

 

HALVER’DE DERNEK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞMA

 

Lüdenscheid ziyaretinin ardından ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Aptioğlu ile birlikte Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Burada dernek yöneticileri ile buluşan ABTTF Başkanı, derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yunanistan’ın ekonomik durumunun tartışıldığı ziyarette Başkan Habipoğlu, ABTTF’nin 2012’de gerçekleştirmeyi planladığı çalışmaları dernek yöneticilerine aktardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here