Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ZÜMRÜD-Ü ANKA DESTANI MÜZİKALİ SELANİK’TE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

ZÜMRÜD-Ü ANKA DESTANI MÜZİKALİ SELANİK’TE BÜYÜK ALKIŞ ALDI

29
0

Zümrüd-ü Anka Destanı müzikali Selanik’te büyük alkış aldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) katkılarıyla Zümrüd-ü Anka Destanı müzikali Selanik’te sahnelendi.

Balkan turnesinin birinci ayağı olarak Selanik’te sahnelenen müzikale, Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan’ın yanı sıra kurum ve kuruluş temsilcileri, davetliler ve sanatseverler yoğun ilgi gösterdi, katılımcılar gösteriyi ayakta alkışladı.

Zümrüd-ü Anka Destanı, TRT Genel Müdürlüğü Müzik Dairesi Başkanlığına bağlı 45 kişilik bir koro, orkestra ve dans ekibiyle multimedya destekli gösteriden oluştu. Bu çerçevede Türk kültürünü yansıtan şarkı ve dans gösterileri sergilendi.

TRT yapımı olan müzikalin turnesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Türkiye Başbakanlık Tanıtma Fonu, Türkiye Kültür Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve Medya AŞ ile Yunus Emre Enstitüsünün katkılarıyla düzenleniyor.

Turne, 24 Kasım’da Bosna Hersek, 26 Kasım’da Hırvatistan, 29 Kasım’da Sırbistan, 1 Aralık’ta Romanya ve 13 Aralık’ta Bulgaristan’daki gösterimlerle sona erecek.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz