Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “YUNANLI KOMANDOLARIN 10 MİLYON EURO’YA İHTİYACI VAR!”

“YUNANLI KOMANDOLARIN 10 MİLYON EURO’YA İHTİYACI VAR!”

18
0

Yunanistan’da ekonomik kriz Yunan Ordusu’nuda etkilemiş olacak ki, Yunan basını Özel Kuvvetlerin ihtiyaçları için, gerekli mühhimatın satıl alınması için Yunanlı armatörleri göreve davet ediyor.

 

Haber şu şekildedir:

 

Eğer şu anda Yunanistan’da ulusal krizde olması gerektiği şekilde çalışan birşey varsa bu da Silahlı Kuvvetler.

Silahlanma ve işletme maliyetlerinin kesilmesine rağmen, Silahlı Kuvvetleri personeline önceki hükümetin ve şimdikilerin tavsiyeleri, Savunma Bakanlığı sivil idaresi tarafından yapılan saldırıya rağmen, Silahlı Kuvvetler tarafından asılsız darbe haberlerinin sızmasına rağmen, Yunanistan’ı koruyan bekçiler ve özel eğitilenler ve ulusal idealleri için derin bir bağlılık içinde olanlar iyi ki var.

 

 

Bütün bu çabaların kanıtı, Silahlı Kuvvetlerinin erkek ve kadınları tarafından bütün ülke genelinde gece gündüz küçük ve orta dereceli düzeyde gerçekleştirilen tatbikatlardır.

Bu çabaların bir örneği, son olarak Özel Kuvvetlere ait personelin gerçekleştirdiği 7 gün süren 17-23 Ocak 2012 tarihlerindeki “ODİSSEAS K 2012” tatbikatı. Kuzey Yunanistan Makedonya bölgesi karlı dağlarında E’ Komando Birliği 1. MAL tarafından kış koşullarına göre gerçekleştirilen tatbikat bunun en iyi örneği.

 

Buna paralel olarak Ege’de yıllık düzenli olarak Ζ’ ΜΑΚ, η Ι’ ΜΑΚ, η Α’ ΜΑΚ, η Η’ ΜΑΚ, η Θ’ ΜΑΚ, tarafından gerçekleştirilen tatbikatlarda 1. MAL VE 2. MAL tarafından her ne kadar acayip duyulsada, Türkiye’ye karşı Yunanistan’ın caydırıcı mesajları verilmektedir.

 

Bu da eğer ne zaman Türkiye Ege’de yeni bir kriz yaratma kararı verirse, bu Özel Kuvvetler saldırıya karşı acil olarak kısa bir zamanda toparlanarak buna karşı koyacaklardır.  

Ancak bu Kuvvetlerin değerini ve görevlerini herkesin bilmelerine rağmen, aslında Ege’de caydırıcı güç olsada ekonomik kriz bu birimleride vurdu.

 

Buna rağmen, Özel Kuvvetlerin mühhimat ve silahlarının modernizasyonu ve eksiklerin karşılanmasında gerekli bütçenin olmaması her ne kadar bir Savaş Uçağının alımını dahi etkilemişsede bu alanıda kısıtlamıştır.

Yapılan hesaplara göre, 10 milyon euro yeterince bütün Özel Kuvvetlerin ihtiyacını karşılayabilir ve bu takımların artmasını sağlayabilir.

      

Buna göre, defencenet.gr, ekonomik olarak yetenekli Yunanlıların Özel Kuvvetlerin ihtiyaçlarını gidermesi için bir çağrıda bulunuyor. Düşük masraflar ancak ülkenin yüksek güvenliği açısından önemli. Parası çok olanlar var. Paraları kanunlara göre değerleriyle kazandılar ancak bütün bir ülkeye, bütün bir halka dayanarak karlarını yaptılar. Silahlı Kuvvetler az bir masrafla dev alanlarda büyük bir güven sunuyorlar, onlara ihtiyaçları var.

 

10 milyon euroyla yeni tip sırt takımları, dürbün, hedef dürbünü, paraşüt giysisi, eğitim cephanesi, Kara, Hava ve Deniz Komandoları için taşınabilir özel silahlar alınabilir.

Bu zor saatlerde Yunanistan’ın bu insanlara ihtiyacı var, bunlar her zaman geçmişte Silahlı Kuvvetlerin yanında olmuş olan insanların yardımına ihtiyacı var. Dünya çapında Yunanlı armatörlere sesleniyoruz.

Bu zor saatlerde gerçekten bu Yunanlı armatörler Yunan halkına karşı sevgilerini ispat edebilirler.

defencenet.gr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz