Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “YUNAN HÜKÜMETİ HALKA BURADA KENDİSİNE SÖYLEDİĞİMİZDEN FARKLI ŞEYLER AKTARIYOR”

“YUNAN HÜKÜMETİ HALKA BURADA KENDİSİNE SÖYLEDİĞİMİZDEN FARKLI ŞEYLER AKTARIYOR”

26
0

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Yunan hükümeti halka burada kendisine söylediğimizden farklı şeyler aktarıyor” dedi.

Avrupa Komisyonu ile Yunanistan arasında ipler iyice gerildi. Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker sert konuştu:

“Pazar akşamından bu yana Yunan hükümeti ile irtibatta bulunmuyorum. Müzakereleri durdurma kararı aldım zira Yunan hükümetinin tutumu bizi hiç bir yere götürmüyor. Başbakan ilaç ve elektrik vergisinin artırılmasından yana olmadığımı çok iyi biliyor. Yunanistan’ın bunu yapmak durumunda kalması büyük hata olur. Yunan hükümetinin troykanın bir parçası olan Avrupa Komisyonu’nun önerilerini gerçek anlamda anlatması halinde Yunanistan’ın içerisinde ve dışında konuyu tartışmak daha kolay olacağını düşünüyorum. Yunan hükümeti halka burada kendisine söylediğimizden farklı şeyler aktarıyor. Bu konuda kendilerini suçluyorum.”

Taraflar arasında iplerin gerilmesi 18 Haziran’da yapılacak Eurogroup toplantısından sonuç çıkma ihtimalini oldukça zayıflatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz