Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK AZINLIK KURUM VE KURULUŞLARINDAN ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINA TEPKİLER

TÜRK AZINLIK KURUM VE KURULUŞLARINDAN ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINA TEPKİLER

12
0

Ankara’da meydana gelen patlama Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesindeki Türk azınlık kurum ve kuruluşları tarafından kınandı.

Ankara’da meydana gelen patlama Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesindeki Türk azınlık kurum ve kuruluşları tarafından kınandı.

Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi (DEB) tarafından yayımlanan kınama mesajında, DEB’in, Ankara’da gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınadığını ifade edilerek, “Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce Türk milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz” denildi.

Parti mesajında, “DEB’in, kimden ve kime gelirse gelsin, terörün ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğu” kaydedildi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonunun (ABTTF), Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türkleri adına Ankara’da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadığını ve lanetlediğini ilettiği mesajında, “Anavatanımız Türkiye’nin acısını tüm kalbimizle paylaşıyor, anavatanımız ve soydaşlarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İskeçe ili SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenleri Derneği de Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle derin üzüntü duyduklarını vurguladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik, bütünlük ve istikrarını bozmaya yönelik olan bu çirkin terör saldırısını İskeçe İli SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenleri olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ne ve yüce Türk milletine sabırlar ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan, Rodop ili Potami Partisi (Nehir) milletvekili İlhan Ahmet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı mesajı göndererek, hayatını kaybedenler için taziye dileğinde bulundu.

Ahmet, başta terör olmak üzere şiddetin her türüne karşı olduğunu dile getirdiği mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin acısını Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının derinden hissettiğini ve bu acılı gününde Türk milletinin yanında olduğunu” kaydetti.

SYRIZA milletvekilleri Hüseyin Zeybek, Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf da sosyal medya aracılığıyla yayımladıkları kısa mesajlarında, Ankara’daki patlamadan duydukları üzüntüyü dile getirerek Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundular.

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü de yayınladığı mesajda şu ifadelere yer veriyor.

“Anavatanımız Türkiye’de 10 Ekim 2015 Cumartesi günü sabah saatlerinde Ankara’da meydana gelen menfur terör saldırısında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

İnsan hayatına kasteden bu tür terör saldırılarını hedefine ve sahibine bakmaksızın şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Yüce Allah’tan tüm insanlığı bu ve benzeri terör eylemlerinden koruması duasıyla Türk Milleti’nin başı sağolsun.”

KINAMA

13 Ekim 2015

Anavatan Türkiye Cumhuriyetinde 10 Ekim 2015 tarihinde vuku bulan elim patlama sonucunda hayatlarını kaybeden onlarca masum insana Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifa diliyoruz.

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığını derinden yaralayan bu hain saldırıyı lanetliyor, her türlü terör olayını şiddetle kınıyoruz.

BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI DANIŞMA KURULU

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz