Ana Sayfa Batı Trakya Haberler TÜRK DIŞİŞLERİ’NDEN EGE UYARISI

TÜRK DIŞİŞLERİ’NDEN EGE UYARISI

19
0

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Türkiye arasında mevcut Ege sorunlarının son günlerde gündeme getirildiğinin görüldüğünü belirterek “Bu sorunlar çözülene kadar her iki tarafın da bölgede barış ve istikrara menfi etkide bulunacak ve iki ülke arasında güçlendirilerek sürdürülen olumlu atmosfere zarar verecek tek yanlı girişimlerden kaçınması önem taşımaktadır” dedi.

 

T.C. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, bir soruya yanıt verirken Yunanistan ile Türkiye arasında mevcut Ege sorunlarının son günlerde gündeme getirildiğinin görüldüğünü belirterek, “Bilindiği üzere Ege’de birbiriyle bağlantılı meseleler bulunmaktadır. Ülkemizin Ege Denizi’ne yönelik yaklaşımı nettir ve bunu ilgili tüm taraflar yakından bilmektedir” dedi.

 

Ege Denizi’nin iki ülke arasında “barış, dostluk ve işbirliği alanı” olmasını arzuladıklarını ifade eden Sözcü, “Ege’deki tüm sorunların iki tarafın da mutabık kalacağı, ortak çıkarlara dayalı, barışçı yöntemlerle kapsamlı ve kalıcı şekilde çözümlenmesi için gerekli siyasi irade ve kararlılığı muhafaza ediyoruz” şeklinde konuştu. Sözcü şöyle devam etti:

 

“Bu sorunlar çözülene kadar her iki tarafın da bölgede barış ve istikrara menfi etkide bulunacak ve iki ülke arasında güçlendirilerek sürdürülen olumlu atmosfere zarar verecek tek yanlı girişimlerden kaçınması önem taşımaktadır. “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz