Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İTB’DEN DEB PARTİSİ ZİYARETİ

İTB’DEN DEB PARTİSİ ZİYARETİ

20
0

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu üyeleri DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı Bürosunu ziyaret etti. İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara başkanlığındaki İTB yöneticileri 11 Temmuz Pazartesi günü DEB Partisi İskeçe Bürosunu ziyaret ederek, parti genel başkan yardımcısı ve İskeçe il teşkilatı sorumlusu Ozan Ahmetoğlu ve partinin İskeçeli merkez yürütme kurulu (MYK) üyeleriyle görüştü.

 

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara’ya ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden ve partiye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

OZAN AHMETOĞLU: “HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

 

DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatı bürosunun iki aydır faaliyette olduğunu belirten Ahmetoğlu şunları söyledi:

“Daha önce İskeçe Müftümüz sayın Ahmet Mete büromuzu ziyaret etmişti. Bugün İskeçe Türk Birliği yöneticilerinin burada olması bizim için çok anlamlıdır. DEB Partisi ve İskeçe Türk Birliği ayrı kulvarlarda mücadele eden ama sonuç olarak demokrasi, insan hakları ve azınlık hakları konusunda aynı amaca koşan iki kardeş kurumdur. DEB Partisi’nin İskeçe Türk Birliği’nin verdiği hukuk mücadelesine desteği tamdır. Türk Birliği’nin haklı mücadelesi kutsal bir mücadeledir. Haklılığı ispat edilmiş ama ne yazık ki bu haklılığı tescil etmemekte direnen bir anlayış var. Umarız bu konuda olumlu gelişmeler yaşanır. DEB Partisi olarak yolumuz uzun. Biz bu uzun yolculuğun henüz başındayız. Kurum ve kuruluşlarımızın, önde gelenlerimizin ve halkımızın partimize gösterdiği destek sevindiricidir. Bölgemizin, ülkemizin ve halkımızın yararına olacak her türlü samimi işbirliğine hazırız. DEB Partisi eşitlik, hak, hukuk mücadelesi vermek isteyenlerin adresidir. Tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim.”

 

AHMET KARA: “İTB OLARAK DEB PARTİSİNİ DESTEKLİYORUZ”

 

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara’da ziyaret sırasında yaptığı konuşmada partiye başarılar diledi. Ahmet Kara şu ifadeleri kullandı:

“ İskeçe Türk Birliği’nin haklı mücadelesine verdiği destekten dolayı DEB Partisi’ne ve sayın Ozan Ahmetoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu destek bizim için çok önemli. Hepimizin umudu 7 Ekim tarihinde Yargıtay da görülecek olan dava sonucunda İskeçe Türk Birliği adına yeni ve tertemiz bir sayfanın açılmasıdır. Dernek olarak verdiğimiz mücadelenin hakılığına her zaman inandık ve inanıyoruz. İskeçe Türk Birliği ve diğer derneklerimizin amacı toplumumuza destek vermektir, hizmet etmektir. Bugün hepimiz kabul etmeliyiz ki; siyaset hayatımızı etkileyen önemli bir olgudur. Bu sebeble Batı Trakya Türk Azınlığının bir siyasi partiye ihtiyacı olduğu bir gerçektir. DEB Partisi’nin böyle bir ihtiyaca cevap verebiliyor olması oldukça önemlidir. İskeçe Türk Birliği olarak Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne olan desteğimizi ifade etmek isterim. Bizler de DEB Partisi’nin daha ileriye gitmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Ziyaret, samimi ortamda gerçekleşen sohbetle ve görüş alışverişiyle devam etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz