Ana Sayfa Batı Trakya Haberler STOLTENBERG: “HİÇBİR NATO ÜLKESİNİN BU KADAR TERÖR SALDIRISIYLA MÜCADELE ETMEDİĞİNİ UNUTMAMAMIZ GEREKİR”

STOLTENBERG: “HİÇBİR NATO ÜLKESİNİN BU KADAR TERÖR SALDIRISIYLA MÜCADELE ETMEDİĞİNİ UNUTMAMAMIZ GEREKİR”

27
0

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Hiçbir NATO ülkesinin bu kadar terör saldırısıyla mücadele etmediğini unutmamamız gerekir” dedi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Hiçbir NATO ülkesinin bu kadar terör saldırısıyla mücadele etmediğini unutmamamız gerekir. Beğensek de beğenmesek de Türkiye NATO sınırlarını korumada kilit rol oynuyor” dedi.

“HİÇBİR NATO ÜLKESİ BU KADAR TERÖR SALDIRISIYLA MÜCADELE ETMİYOR”

Stoltenberg, Hollanda Parlamentosu Dışişleri Bakanlığı komisyon toplantısında milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Teröre karşı verdiği mücadeleye dikkati çekerek Türkiye’ye anlayış gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Stoltenberg, “Hiçbir NATO ülkesinin bu kadar terör saldırısıyla mücadele etmediğini unutmamamız gerekir. Beğensek de beğenmesek de Türkiye NATO sınırlarını korumada kilit rol oynuyor. Türkiye çok önemli bir müttefikimizdir.” İfadesini kullandı.

“Duma’daki kimyasal saldırıyı kabul edemeyiz”

Buradaki toplantının ardından Başbakanlık konutunda Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile basın toplantısı düzenleyen Stoltenberg, NATO’nun, Duma’da yaşanan kimyasal saldırı sonrasında ABD’nin İngiltere ve Fransa ile Suriye’ye yönelik düzenlediği hava operasyonu desteklediğini ve kimyasal silahların kullanılmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

“Sorunlarını kendi aralarında çözmeleri gerekir.”

Stoltenberg, Yunan muhabirin, Türkiye ile Yunanistan arasındaki yaşanan gerginlik hakkında ne düşündüğüne yönelik sorusunu da şöyle cevapladı: “İki ülke de değerli müttefiktir. Komşu olarak aralarında görüşerek iyi geçinmeleri gerekir. Kendi aralarında görüşmelerine sevindim. NATO olarak duruma müdahale etmemiz bir şey fayda etmez. Sorunlarını kendi aralarında çözmeleri gerekir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz