Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SON 24 SAATTE ATİNA’DA HAREKETLİ SAATLER YAŞANIYOR! BİR TÜRK POLİS SUBAYI GELDİ...

SON 24 SAATTE ATİNA’DA HAREKETLİ SAATLER YAŞANIYOR! BİR TÜRK POLİS SUBAYI GELDİ VE SIĞINMA İSTEDİ!

24
0

Atina’da hareketli saatler yaşanıyor. Yunanistan Emniyet Teşkilatı (ELAS) ve Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP) Türkiye’den Atina’ya gelen ve siyasi sığınma talebinde bulunan  polis subayının durumunu yakın incelemeye aldı.

Yunanistan Emniyet Teşkilatı (ELAS) son 24 saatte çok özel ve hassas bir durumla karşı karşıya. ELAS tarafından başlatılan soruşturmada, Türk Polis Teşkilatı’nda görev yapan 35 yaşında üst düzey subaylardan biri Atina’dan siyasi sığınma talebinde bulunduğu ve bunun neticesinde ELAS ve Yunanistan İstihbarat Teşkilatı (EYP) tarafından ciddi anlamda bir araştırma soruşturmaya tabi tutulduğu belirtiliyor.

Siyasi sığınma talebinde bulunan 35 yaşındaki polis subayının yasadışı telefon dinleme biriminde görevli olduğu belirtilirken, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ Terör Örgütü’ne ait darbecilerin yanında olduğundan dolayı söz konusu subayın Türkiye makamları tarafından arandığı belirtiliyor.

İlk belirlemelere göre Atina’ya gayet yasal yollardan gelen 35 yaşındaki darbeci subayın seyahat belgelerinin de halen geçerli olduğu ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz