Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ KURS SERGİLERİ SONA ERDİ

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ KURS SERGİLERİ SONA ERDİ

25
0

İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Merkez ve Şahin Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kurslarının yıl sonu sergi açılışları başarı ile gerçekleşti.

İskeçe Türk Birliği Merkez Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu ile Mustafa Çakır Hasanoğlu’nun öğretmenliğini yaptığı Merkez Resim Kursunun sergi açılışları 3 Haziran 2001 Cuma günü İskeçe Türk Birliği Lıkali’nde gerçekleştirildi.

Halkımız tarafından yoğun ilgi gören sergi açılışında İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra, T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu Berin Okur, İskeçe PASOK Milletvekili ve B.T.T.D.K. Başkan Yardımcısı Çetin Mandacı, D.E.B. Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, BAKEŞ Asbaşkanı Cafer Hafız Mehmet, BAKEŞ Müdürü Pervin Hayrullah, B.T.A.Y.T.D. Kadın Aile Kültür Kolu Başkanı Ayşe Uzun, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Yöneticisi Rıza Kırlıdökme, İskeçe Türk Birliği eski başkanları ve çok sayıda soydaş açılışı şereflendirdiler.

 

Sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği üyesi İsmet Tüccar’ın yaptığı etkinkte, açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara gerçekleştirdi. Kurs öğretmeni Lütfiye Nihatoğlu’nun sergi hakkındaki bilgilerini içeren konuşmasından sonra, yardımcı kurs öğretmeni Sevgi Sezai kısa konuşmalarıyla halkı selamladılar. Programın devamında, BAKEŞ Asbaşkanı sn. Cafer Hafız Mehmet, D.E.B. Partisi Genel Başkan Yardımcısı sn. Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Milletvekili ve B.T.T.D.K. Başkan Yardımcısı sn. Çetin Mandacı ve T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu sn. Berin Okur birer kısa konuşma yaptılar.

 

Son olarak, 5 Haziran 2011 Pazar günü Şahin Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursunun sergi açılışı gerçekleşti.

Etkinkte, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, İskeçe PASOK Milletvekili ve B.T.T.A.D.K. Başkan Yardımcısı Çetin Mandacı, Mustafçova Belediye Başkanı sn. Mustafa Cukal, İskeçe Belediyesi’nde Eşitlik Listesi Başkanı Hüseyin Ahmetoğlu, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, BAKEŞ Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Mehmet ve çok sayıda soydaş yer aldı.

Ayrıca Hüseyin Ahmetoğlu ve Tülin Hacıhalil’in çalıştırdığı İskeçe Türk Birliği Halk Oyunları ekibi gösteriler sundu.

 

Her iki sergide de kurs öğretmenleri Lütfiye Nihatoğlu, Sevgi Sezai, Resim Öğretmeni Mustafa Çakır Hasanoğlu, Fatma Emir ve talebeleri yıl boyunca ürettikleri el emeği-göz nuru eserler halkımızın ve misafirlerimizin büyük beğenisini topladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz