Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “HARMALIK MAHALLESİNE AZINLIK OKULU YAPILMASINI BAŞINDAN BERİ DESTEKLİYORUZ”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “HARMALIK MAHALLESİNE AZINLIK OKULU YAPILMASINI BAŞINDAN BERİ DESTEKLİYORUZ”

20
0

“Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Harmanlık Mahallesine Azınlık okulu yapımı konusunu desteklediklerini yineledi. Mustafaoğlu yazılı bir basın açıklamasıyla şu ifadelere yer verdi.

“Son olarak Pazartesi günü “Eşitliğe İlk Adım” Listesi olarak katıldığımız, Harmanlık Azınlık Eğitim Kültür ve Spor Derneği’nin büyük bir başarıyla düzenlemiş olduğu, Hz. Peygamberin Kutlu Doğum etkinliğinde, Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Molla İsa’nın “Müjde” adı altında okul yapımı haberine tanık olmuş bulunmaktayız. Gerçekleştiği takdirde önceleri söylemiş olduğumuz gibi destekleyeceğimizi belirtiriz. Harmanlık Mahallesinde yıllardır var olan ve çeşitli siyasi oyunlara maruz kalan okul sorununun nihayi sonuçlanmasından büyük memnuniyet duyacağımızı da belirtmek isteriz.”

 

26 Nisan 2011

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Geçtiğimiz günlerde ziyaret etmiş olduğumuz Gümülcine’nin en yoğun yerleşim birimi olan Harmanlık Mahallesinde, seçim öncesi verilmiş sözler bulunmasına rağmen, var olan sorunların çözümüne yönelik herhangi bir gelişme olmadığını görmüş bulunmaktayız.

Köylerini bırakıp Gümülcine’de daha iyi iş imkanları ve çocukları için daha iyi eğitim şartları arayan soydaşlarımızın, yaklaşık otuz yılı aşkın bir süredir Harmanlık Mahallesinde ikamet etmelerine rağmen, halen sokaklarda altyapı bulunmadığını ve çocuklarının çamurlar içinde sokaklarda oynadıklarına tanıklık ediyoruz. Gümülcine Belediyesi’nin yer gösterememesinden dolayı yıllardır bir okul bile inşa edilemediği ve çocukların Mastanlı Mahallesi ilkokuluna, beş öğrenci bir sırada oturmak suretiyle gittikleri bir gerçektir.

Yıllardır tüm hükümet yetkilileri durumu kınayıp, acilen bir okul inşa edilmesi gerektiğini savunmalarına rağmen ve defalarca Mastanlı ve Harmanlık Mahalleleri sakinlerinin Belediye Başkanlarını ziyaret etmelerine rağmen, yıllardan beri bu sorun çözülemedi.

Son olarak Pazartesi günü “Eşitliğe İlk Adım” Listesi olarak katıldığımız, Harmanlık Azınlık Eğitim Kültür ve Spor Derneği’nin büyük bir başarıyla düzenlemiş olduğu, Hz. Peygamberin Kutlu Doğum etkinliğinde, Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Molla İsa’nın “Müjde” adı altında okul yapımı haberine tanık olmuş bulunmaktayız. Gerçekleştiği takdirde önceleri söylemiş olduğumuz gibi destekleyeceğimizi belirtiriz. Harmanlık Mahallesinde yıllardır var olan ve çeşitli siyasi oyunlara maruz kalan okul sorununun nihayi sonuçlanmasından büyük memnuniyet duyacağımızı da belirtmek isteriz.

Ayrıca Harmanlık Mahallesi için önemli bir sorun olan cami eksikliğinin de olmazsa olmazların içinde olduğunun altını çiziyoruz.

Batı Trakya Türk Azınlığı yüzyıllardır dini inancı ve milli kimliği şuurunda vermiş olduğu mücadelesine daha yüzyıllarca devam edecektir.

 

“Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı

Sibel Mustafaoğlu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz