Ana Sayfa Batı Trakya Haberler SİBEL MUSTAFAOĞLU: “BARAKLI ÇÖPLÜĞÜ DERHAL KAPATILMALIDIR!”

SİBEL MUSTAFAOĞLU: “BARAKLI ÇÖPLÜĞÜ DERHAL KAPATILMALIDIR!”

10
0

Rodop iline bağlı Baraklı çöplüğünde 25 Temmuz Pazartesi akşamı meydana gelen yangınla ilgili ¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu açıklamalarda bulundu.

 

Baraklı çöplüğündeki durumla ilgili Belediye Başkanını ve yardımcılarını yazılı olarak 15 Mart  tarihinde uyardıklarını hatırlatan Sibel Mustafaoğlu, “Baraklı çöplüğü sorununu Belediye Meclis toplantılarında defalarca sözlü olarak gündeme getirdik. Hatta bütçe görüşmeleri esnasında sadece ¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi olarak konuyla ilgili red oyu kullandık.

 

25 Temmuz 2011 Pazartesi akşamı çıkan yangın, tıpkı 5 Mart akşamı yine aynı çöplükte çıkan yangında olduğu gibi bir kez daha, hem bölge halkını hem de bizleri endişelendirmiştir. Baraklı çöplüğünde bu kadar kısa aralıklarla yangın çıkması bizim savunduklarımızda ne denli haklı olduğumuzu ispat etmiştir.” yorumunda bulundu.

 

Sibel Mustafaoğlu ayrıca “Bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Baraklı, Demircili ve Yabacıklı köylerinin yakınlarında bulunan bu çöplük, en kısa zamanda kapatılmalı ve bunun yerine Dedeağaç’ta hizmet verecek olan Bölge Genel sekreterliği’ne bağlı çöplüğe geçilmelidir. Bölge Meclisi de bu konuda üzerine düşeni acilen yerine getirmelidir. Baraklı çöplüğü bölge halkının sağlığını tehdit eden büyük bir tehlikedir ve gün geçtikçe saatli bir bomba haline gelmektedir” dedi.

 

Hatırlanacağı üzere Baraklı yerleşim bölgesinde bulunan çöplükte, 5 Mart 2011 Cumartesi gecesi de büyük bir yangın meydana gelmişti. Çöplük alanın tamamının alev aldığı yangına yumuşak zemin nedeniyle itfaiye ekiplerinin müdahalesi mümkün olmazken, alevlerin üzerine iş makineleriyle toprak atılarak söndürülmeye çalışılmıştı.

 

¨Eşitliğe İlk Adım¨ Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu 15 Mart 2011 Salı günü Gümülcine Belediye Başkanına hitaben Baraklı köyü çöplüğüyle ilgili Belediye Meclis’inde görüşülmek üzere bir yazı göndermişti.

Mustafaoğlu ayrıca 11 Temmuz 2011 Pazartesi günü toplanan Gümülcine Belediye Meclisi’nde de, Baraklı çöplüğünü tekrar gündeme getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz