Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RUM, YUNAN VE MISIR DIŞİŞLERİ BAKANLARI GÜNEY KIBRIS’TA BİR ARAYA GELİYOR

RUM, YUNAN VE MISIR DIŞİŞLERİ BAKANLARI GÜNEY KIBRIS’TA BİR ARAYA GELİYOR

19
0

Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan ve Mısır liderlerinin Kahire’de gerçekleştireceği zirve toplantısının hazırlıkları çerçevesinde Rum, Yunan ve Mısır dışişleri bakanları Güney Kıbrıs’ta bir araya geliyor.

Rum basını, 8 Kasım’da Kahire’de yapılacak zirvede enerji alanındaki işbirliği konusunun ele alınacağını, Güney Kıbrıs’ın Mısır’a doğalgaz satması ihtimalinin de inceleneceğini yazdı.

Alithia gazetesi, Rum tarafındaki dışişleri bakanları toplantısında güvenlik ve turizm alanlarındaki işbirliğinin daha da genişletilmesi imkanlarının masaya yatırılacağını yazdı. Habere göre, Doğu Akdeniz bölgesindeki istikrar güvenlik şartlarının korunması da ele alınacak, bölgesel ve uluslararası ortaklık ile ilgili konuları irdelenecek.

Aynı gazete Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya dayanarak, 8 Kasım’daki Kahire zirvesi öncesinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le görüşmek ve aralarındaki koordinasyonu sağlamak üzere Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras’ın 7 Kasım’da Güney Kıbrıs’ta olacağını da bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz