Ana Sayfa Batı Trakya Haberler RODOP ESNAF VE SANATKARLAR ODASI’NDAN VAN’A YARDIM KAMPANYASI

RODOP ESNAF VE SANATKARLAR ODASI’NDAN VAN’A YARDIM KAMPANYASI

15
0

Rodop Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Van’da depremden zarar görenler için yardım kampanyası başlattı. Asbaşkan Rıdvan Ahmet, Genel Sekreter Mehmet Molla Ahmet, 26 Ekim Çarşamba günü Azınlık basınıyla biraraya geldi.

Yapılan basın toplantısında Asbaşkan Rıdvan Ahmet, Genel Sekreter Mehmet Molla Ahmet, Van’daki depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyasında battaniye, her türlü giyim eşyası, katalitik veya elektrikli soba, bebek bezi, yaşlılar için bez ile tüketim tarihi uzun ömürlü olan gıda ürünlerinin toplanacağını belirttiler.

Vatandaşlardan yardım malzemelerini karton kolilerin içine koyarak mesai saatlerinde Gümülcine’de Esnaf ve Sanatkarlar odasına getirmeleri ve toplanacak yardım malzemelerinin 4 Kasım Cuma günü yola çıkması bekleniyor.

Yardım kampanyasında giyim ve gıda yardımı haricinde depremzedelere para yardımında bulunmak isteyenler için ise 31 Ekim Pazartesi günü banka şubelerinde hesap numarası açılacak.

 

Basın toplantısında Asbaşkan Rıdvan Ahmet, “değerli arkadaşlar bu akşam burada sizlerle birlikteyiz. Sizlerinde yardımıyla buradan esnaf ve sanatkarlar camiasına ve tüm vatandaşlara çağrıda bulunarak bu kampanyamıza kulak vermelerini ve destek olmalarını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde bayram geliyor. Belki ülkemizde de ekonomik kriz var. Ama mutlaka herkesin yapabileceği bir yardım vardır diye düşünüyoruz. Eminim buradan 1 tır, 2 tır, hatta daha fazla bir yardımı oradaki insanlara gönderebiliriz. Unutmayalım ki bu felaket bugün oradaysa, yarın burada olabilir. O nedenle bu dayanışma şart diye düşünüyoruz” dedi.

 

Genel Sekreter Mehmet Molla Ahmet ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye’nin Van ilindeki depremin yıkımını hep birlikte televizyonlardan, gazetelerden görüyoruz. Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi. Dün 14 günlük bir bebek enkaz altından çıkartılarak kurtarıldı. Türkiye adeta bayram etti. Televizyondan bu görüntüleri görünce bir insan olarak çok üzüldüm.

Akşam 14 günlük Azra bebeği görünce yardım kampanyası fikri aklıma geldi. Harekete geçme ihtiyacını hissettim. Hemen başkanı ve diğer arkadaşları arayıp olağanüstü toplantı yaptık ve kararımızı aldık. Onun için bu akşam sizleri buraya davet ettik. Bu kampanyayı sizlerin sayesinde Azınlık insanımıza duyuracağımıza, sizlerin yardımına inanıyorum. Hep birlikte inşallah başaracağımıza inanıyorum. Sağ olsun Birlik gazetesinden İlhan kardeşim eğer toplanan yardımları götürmek için bir kişiye ihtiyaç olursa kendisinin seve seve bunu yapacağını söylemesi beni sevindirdi ve kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Malzemeler ilk önce Rodop Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda toplanacak. Daha sonra kendi işyerimde tahsis ettiğim yere taşınacak.” Dedi.

 

Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, 25310 81771 veya 25310 22547 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz