Ana Sayfa Batı Trakya Haberler POLATİDİS, ZİRAAT’IN SEKAP’I ALIP ALMADIĞINI SORDU

POLATİDİS, ZİRAAT’IN SEKAP’I ALIP ALMADIĞINI SORDU

20
0

Aşırı sağ milliyetçi LAOS Partisinin Serez Milletvekili İlias Polatidis İskeçe’deki SEKAP sigara fabrikasının T.C.Ziraat Bankası tarafından satın alınıp alınmadığını sordu. Polatidis, ekonomi Bakanı Yorgo Papakonstantinou’ya yönelik sorduğu soru önergesinde özetle şu ifadelere yer verdi.

“Çiftçilikle uğraşan insanlar, SEKAP sigara fabrikası çalışanları ve Trakya’nın toplumu son dönemlere basında yer alan haberlere göre, Yunanistan Ziraat Bankası (ATE) tarafından Türk Bankası Ziraat Bank’a sadıldığı haberlerini ve gelişmeleri yoğun kaygıyla izlemektedir. (Ziraat Bank) Türklerin bölgede yayılmacı planlarına hizmet ettiği bilinmektedir.

Şunu not etmek gerekir, yine aylar önce SEKAP’ın Ziraat Bankası’na satılması gündeme gelmiş, ancak fabrikanın Yönetim Kurulu üyelerinin sıkı takibi ve itirazları nedeniyle genel anlamda ulusal çıkarlarımız için Yunan ellerinde bulundurulmasını anlamışlardı.

Olası SEKAP’ın Ziraat Bankası’na şatışı veya tarihi tütün fabrikasının Türklere teslimiyeti içerisinden gerçeklendiği takdirde, sadece ulusal ekonomimizi değil, zaten sınır bölgesi Trakya’da vurulan bir ekonomi mevcut, dolayısıyla Türkiye’nin bölgede son döneme tehlikeli bir biçimde var olan Yeni Osmanlı yayılmacılığını dahada güçlendirecektir.

 

Dolayısıyla;

Bakana Sorulur

SEKAP sigara fabrikasının T.C.Ziraat Bankası’na satıldığı bilgileri doğrumudur?

Hükümet, ülkemizin ulusal ekonomisine en geniş çapta hizmet etmiş, ulusal çıkarlarımıza ters düşen, Türk yatırımcılara satılmasını satışı önlemek için, bu tarihi tütün fabrikasının kuvvetlendirilmesi kapsamında ne gibi önlemler alacaktır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz