Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PASOK MİLLETVEKİLİ MANDACI İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

PASOK MİLLETVEKİLİ MANDACI İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

24
0

PASOK Partisi İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı 19 Nisan 2011 Salı günü İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti.

PASOK Partisi İskeçe Milletvekili, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Asbaşkanı Çetin Mandacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolu Üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Kara, İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret eden Mandacı’ya göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Devamında da İskeçe Türk Birliği’ni daha da ilerletmek için bütün Kurum ve Kuruluşlarımızla iç içe çalışacaklarını ifade etti.

 

“İTB TABELASINI ASILI GÖRMEK İSTİYORUM”

Milletvekili Mandacı, 10 Nisan 2011 Pazar günü İskeçe Türk Birliği Olağan Kongresinde yeni seçilen Yönetim ve Denetim Kurulu’nu tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra yaptığı konuşmasında; İskeçe Türk Birliği’ne çok şey borçlu olduğunu ve Azınlık sorunlarını burada öğrendiğini ifade etti. Ayrıca Ekim 2011 tarihinde görüşülecek olan dava sonucunda artık İskeçe Türk Birliği tabelasının asılı olduğunu görmek istediğini belirtti.

Bunun dışında okulların birleştirilmesi konusunda bilgiler vererek, Azınlık için ellerinden gelen herşeyi yapmaya hazır olduklarını belirtti. Özellikle de Kurumlar arası ilişkilerin en üst düzeyde olup birlikte hareket etmenin önemini vurguladı. Son olarak da bazı güncel konularda fikir alışverişinde bulunulduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz