Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PAPANDREU: “BİZ HİNDİSTAN DEĞİLİZ, OLMAYA DA NİYETİMİZ YOK”

PAPANDREU: “BİZ HİNDİSTAN DEĞİLİZ, OLMAYA DA NİYETİMİZ YOK”

16
0

Atina’da incelemelerini sürdüren Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Troyka’sının, bütçedeki açığın azaltılmasıyla ilgili yeni önlem talebinde bulunması üzerine, hükümet ile yeniden anlaşmazlık çıktığı bildirildi.

Medyada çıkan haberlere göre, Atina’daki incelemeleri çerçevesinde çeşitli bakanlıklarla temaslarda bulunan Troyka’nın, bütçedeki açığın 2011-2012 döneminde daha da azaltılması amacıyla, özel sektörde maaşların düşürülmesiyle ilgili talebi Başbakan Yorgo Papandreu tarafından sert tepkiyle karşılandı.

Troyka’nın bu talebine itiraz eden Papandreu yaptığı açıklamada, “Yunanistan’da, ulusal toplu iş sözleşmeleri ve işçileri koruyan prosedürler var. Biz Hindistan değiliz, olmaya da niyetimiz yok.” dedi.

Hükümet Sözcüsü İlias Mosialos, dün geç saatlerde yaptığı açıklamada, toplu iş sözleşmelerinin iptal edilmesi olasılığı bulunduğunu belirterek, “Hükümetin, işletmelerin rekabetini etkileyen her türlü faktörü incelediğini ve toplumsal taraflar arasındaki diyalogu teşvik ettiğini” söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz