Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PANGALOS: “ÖNLEM PAKETİ OYLANMAZSA TANKLAR ÇIKAR”

PANGALOS: “ÖNLEM PAKETİ OYLANMAZSA TANKLAR ÇIKAR”

24
0

PASOK Hükümetinin renkli simalarından Başbakan Yardımcısı Theodoros Pangalos, İspanyol El Mundo gazetesine verdiği demecinde yeni önlem paketinin oylanmaması durumunda ülkenin drahmiye geçeceği ve halkın ayaklanmasını önlemek üzere tankların bankaları koruması gerekeceğini söylediği belirtiliyor.

Aynı haberde Pangalos’un, “eğer 12 Temmuz’a kadar paraları alamazsak işte o zaman korkunç bir senaryo ile karşı karşıya kalacağız. Drahmiye geri dönüş demek, sonraki gün korkulu halk bankalara akın edecek ve paralarını çekmek isteyecektir. Polis güçleri yetersiz kalacak ve asker tanklarla bankaları korumak zorunda kalacak. Bütün ülkede olaylar patlak verecek, mağazalar boşaltılacak ve bazı insanlar pencerelerden atlayacak. Bu da tüm Avrupa ekonomisi için felaket olacak” dediği belirtiliyor.

Pangalos’un, önlem paketinin oylananmasında sıkıntı yaşanmacağını belirttiği ancak asıl zorluğun kamu kuruluşlarının özelleştirme kapsamında oylamaya sunulacak yasada sıkıntı ve zorlukların olacağını belirttiği ifade ediliyor.

Yunanistan’daki siyasi sistemi de eleştiren Pangalos, sistemin yıllarca halkın oyu karşılığında devlet memuru olma sistemiyle yürüdüğünü ve bunda halkın kendisinin de suçlu olduğunu belirttiği ifade ediliyor.

Aynı haberde Pangalos’un, “Sorun olabilecek bir diğer durum, PASOK içinden bazı milletvekillerinin belki önlem paketi oylamasında muhtemelen red oyu kullanabilirler” dediği belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz