Ana Sayfa Batı Trakya Haberler PAKİSTANLI ESKİ DİPLOMAT DEB PARTİSİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

PAKİSTANLI ESKİ DİPLOMAT DEB PARTİSİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

20
0

Pakistanlı Eski Büyükelçi ve Washington’da bulunan Amerikan Üniversitesi (American University) öğretim üyesi Prof. Akbar Salahuddin Ahmed ile beraberindeki heyet İskeçe’de çeşitli temaslarda bulundu. “Avrupa’da İslam” konulu bir araştırma ve belgesel üzerinde çalışan Prof. ve eski diplomat Ahmed, DEB Partisi yöneticileriyle biraraya geldi.

Prof. Akbar Salahuddin Ahmed’in kızı olan ve “Pakistan Diyalog ve Eylem Merkezi” müdürlüğünü yürüten Âmine Hoti’nin de eşlik ettiği heyet, İskeçe temasları çerçevesinde DEB Partisi İskeçe İl Teşkilatıyla görüştü.

Heyeti, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu ile partinin İskeçeli yöneticileri ve DEB Partisi’nin bazı AP milletvekili adayları karşıladı. DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu görüşmede, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının sorunları hakkında heyete bilgi verdi. Ahmetoğlu başta eğitim olmak üzere milli kimliğin inkârı, müftülük sorunu ve vakıf sorunlarına değindi. DEB Genel Başkan Yardımcısı Ahmetoğlu, ulusal ve yerel medyanın ve devletin Batı Trakya Türklerine bakış açısını değerlendirdi. Ahmetoğlu, azınlığın verdiği demokrasi ve eşitlik mücadelesinin medyada çarpıtılmasının yanlış olduğunu bu durumun ülkedeki demokrasiyi yaraladığını söyledi. Ozan Ahmetoğlu ayrıca Dostluk Eşitlik Eşitlik (DEB) Partisi’nin tarihi süreci ve 25 Mayıs 2014’te gerçekleşen Avrupa Parlamentosu seçimlerinde elde ettiği başarı hakkında da heyeti bilgilendirdi.

Prof. Akbar Salahuddin Ahmed ise konuşmasında Batı Trakya’yı ziyaret ediyor olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sorunların çözümü için sabırla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Görüşmenin ardından heyet Batı Trakya’dan ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz