Ana Sayfa Batı Trakya Haberler NATO ACİL MÜDAHALE GÜCÜ’NÜN (NRF) KARA KUVVETLERİ KOMUTASI TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A DEVREDİLDİ

NATO ACİL MÜDAHALE GÜCÜ’NÜN (NRF) KARA KUVVETLERİ KOMUTASI TÜRKİYE’DEN YUNANİSTAN’A DEVREDİLDİ

12
0

Selanik’teki 3. Ordu Komutanlığı karargahında yapılan devir teslim töreniyle Yunanistan ilk kez NRF’nin kara kuvvetleri komutasını üstlendi. Yunanlı Komutan Georgios Basiakulis bir yıllığına göreve getirildi.

Törene katılan ve bir konuşma yapan Yunanistan Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos, NRF’de görev yapan tüm yabancı subaylara hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmasında, Yunanistan’ın ilk kez bu görevi üstlendiğine dikkati çeken Avramopulos, bunun Yunan silahlı kuvvetlerinin güvenilirliği ve profesyonelliğini ortaya koyduğunu ifade etti.

 

NRF’de yar alan tüm ülkelerin milli marşlarının okunduğu töreni aralarında Türkiye’nin ve ABD’nin Selanik Başkonsoloslarının da bulunduğu çeşitli yabancı misyon temsilcileri izledi.

 

Bu arada, törenin yapıldığı sırada 3. Ordu Komutanlığı önünde toplanan sol gruplar NATO ve ABD karşıtı gösteri yaptı. Törenin ardından Amerikan Başkonsolosluğu önüne kadar yürüyen göstericiler olaysız dağıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz