Rodop ilinin Gümülcine belediyesine bağlı Kalfa köyü gençleri “Gençlik Festivali” düzenliyor. Kalfa gençleri festival kapsamında Türkiye’nin tanınmış ses sanatçılarından Murat Başaran’ın festivale katılımını sağlayarak bölge halkına muhteşem bir gece yaşatmayı amaçladıklarını belirttiler.
Kalfa gençlerinin sadece gençlerin yardımı ve sponsorların katkılarıyla gerçekleştirdikleri festivalde, amaçlarının kardeşliğin dostluğun pekişmesinden yana olduğunu ifade ederek, tüm Batı Trakya halkını bu muhteşem festivale katılımlarını beklediklerini dile getirdiler.
Festivalle ilgili olarak olarak yayınlanan duyurada şu ifadelere yer verildi:
“Kalfa Gençlik Festivali Tarih: 16 Ağustos 2013
Program
★ Açılış Töreni
★ Protokol Konuşmaları
★ Grup Türkü konseri
★ GTGB Folklor ekibi
★ DİES Konseri
★ Murat Başaran (Canlı Konser)
★ Orkestra city sapes ile guzel bir final eğlencesi
Müzik dolu bir gece, Gençlik dolu bir Festival!
Kalfa Gençlik Festivali 16.08.2013
SARKADAŞLIĞIN VE DOSTLUĞUN ÖN PLANDA OLACAĞI BU GECEDE ARKADAŞLARINIZI DAVET ETMEYİ UNUTMAYIN.”