Malakara Belediyesi’nden Gümülcine’de türkü şöleni.
Gümülcine (Komotini) Türk Gençler Birliği (GTGB) Batı Trakya’da Türk Kültürü’nü yaşatmaya ve gelecek nesillere taşımaya devam ediyor. Malkara Belediyesi’nin Türk Halk Müziği Korosu 18 Aralık 2015 Cuma akşamı Şapçı (Sappes) bölgesinde, 19 Aralık 2015 Cumartesi akşamı da Gümülcine’de Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde Rumeli Türkülerini seslendirdi. Şapçı bölgesinde katılım düşük seviyede seyrederken Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde katılım beklenen seviyede gerçekleşti.
Gümülcine’deki konseri izlemeye Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görevli Muavin Konsoloslar Davut Ocak, Derya Ocak, İrfan Çetin, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, GTGB Başkanı Koray Hasan, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Dernek Başkanı Sadık Sadık, SÖPA Dernek Başkanı Mehmet Şerif ve çok sayıda müzik sever katıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği Rumeli Türküleri’ni seslendirdiği Malkara Belediyesi’nin Türk Halk Müziği Korosu bol bol alkış aldı.
VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3iswnp_malkara-belediyesi-korosu-gtgb-video-3_music
VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3isi7c_malkara-belediyesi-korosu-gtgb-1_music
VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3isu1e_malkara-belediyesi-korosu-gtgb-video-2_music
VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3isxvw_malkara-belediyesi-korosu-gtgb-video-4_music
VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x3isyup_malkara-belediyesi-korosu-gtgb-video-5_music