Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KUZEY EGE YEREL YÖNETİCİLERİNDEN BAŞBAKAN SAMARAS’A BİLDİRİ

KUZEY EGE YEREL YÖNETİCİLERİNDEN BAŞBAKAN SAMARAS’A BİLDİRİ

19
0

Kuzey Ege adaları Yerel Yöneticilerinden Başbakan Samaras’a bildiri. 29 Kurum ve Kuruluş başkanları Başbakan Andonis Samaras’a bir bildiri göndererek bölgelerindeki eksiklikleri ve yaşanan dramı anlatmaya çalıştılar.

Kuzey Ege Bölge Genel Sekreteri Hristiana Kalogiru öncülüğünde başlatılan ve hükümet tarafından düşünülen katma değer vergisinin arttırılmasına karşı oldukları belirtiliyor.

Başbakan Samaras’a gönderilen Bildiride,  “Kuzey Ege Adaları Yerel Yönetim, üretim, bilimsel Kurum ve Kuruluşları olarak katma değer vergisi’nin arttırılması ile ilgili uygulamanın başlatılması düşüncesini büyük kaygıyla takip ediyoruz.

Ege Adalarında sağlık alanındaki hayati önem taşıyan durum dramatik biçimde. Doktor ve sağlık personeli rakamları diğer bölgelere nazaran sıkıştırılmış ve hatta azaltılmış vaziyette. Buna benzer eksiklikler eğitim ve sosyal hizmetler alanında da var.

Önemli ülçüde kısıtlanan ödenekler neticesinde adaların gemi ulaşımında büyük aksaklıklar yaşanmaktadır” denilerek dikkat çekiliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz