Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KAAN VE BORA-2 YUNANİSTAN’I TEDİRGİN ETTİ

KAAN VE BORA-2 YUNANİSTAN’I TEDİRGİN ETTİ

26
0

Türkiye’de ROKETSAN tarafından üretilen KAAN ve BORA-2 uzun menzilli güdümlü füze sistemi Yunanistan’ı tedirgin etti, ABD ile işbirliğine hız verildi.

Yunan basınında çıkan haberlere göre, Türkiye’de ROKETSAN tarafından üretilen BORA-2 uzun menzilli güdümlü füze sistemi Yunanistan’ı tedirgin edince, ABD ile işbirliğine hız verildi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir etkinlikte, Savunma Sanayi Başkanı Dr. İsmail Demir’in yaptığı konuşmayı konu alan haberde, “İzmir ile Atina’nın arası yaklaşık 230 km, KAAN ve BORA-2 füzelerinin menzili ise 280 km” demesi değişik yönlere çekildi ve büyük yankı uyandırdı. Yunan basını bunu, Türkiye’nin Yunanistan’ı tehdit etmeye devam ettiği olarak yorumladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kötü komşu bizi ev sahibi yaptı” sözlerine de atıfta bulunan Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni ima ettiğini yazdı.

Yunan basını ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın son aylarda sürekli olarak Yunanistan’a yönelik açıklamalarıyla psikolojik baskı uyguladıklarını, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin egemenliğine ve haklarına karşı “tehditkar” bir tavır sergilediklerini savundu.

Son olarak, Yunanistan’daki savunma analistlerinin değerlendirmelerine göre dayandırılan haberde, bunun Yunanistan’a karşı yapılan bir kirli savaş olduğunu, bu savaşı sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değil, Türkiye’deki burjuva düzenini savunan kesimler tarafından da Türkiye’nin Ege, Akdeniz, Suriye, Irak, Makedonya (FYROM) ve Arnavutluk’ta ileri sürmek istediği belirtiliyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz