Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İSRAİLLİ YOLCULAR , ATİNA’DA FİLİSTİNLİLERİ UÇAKTAN ATTIRDI

İSRAİLLİ YOLCULAR , ATİNA’DA FİLİSTİNLİLERİ UÇAKTAN ATTIRDI

25
0

İsrailli yolcular, Atina-Tel Aviv seferini yapmaya hazırlanan uçakta 2 Filistinli yolcu bulunduğu gerekçesiyle olay çıkardı.

İsrailli yolcular, Atina-Tel Aviv seferini yapmaya hazırlanan uçakta 2 Filistinli yolcu bulunduğu gerekçesiyle olay çıkardı. Benzerine az rastlanır skandal olayın ardından Aegean Havayolları, yoğun tepkiler üzerine 2 Filistinli yolcuyu uçaktan indirdikten sonra hareket etti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’dan Tel Aviv’e hareket edecek uçakta İsrailli yolcular olay çıkardı. Pazar günü Atina-Tel Aviv seferini yapmaya hazırlanan Aegean Havayolları’nın A3 928 sayılı uçağına alınan İsrailli yolcular, uçakta 2 Filistinli yolcunun da bulunduğunu fark edince buna tepki gösterdi. Kabin görevlileri ile sert tartışmaya tutuşan çoğu İsrailli yerine oturmayı ve kemer bağlamayı reddetti.

Bunun üzerine polisi uçağa alan davet eden kabin görevlileri 2 Filistinlinin bir kez daha kontrolden geçirilmesini sağladı. Daha sonra şirket ile görüşen kabin görevlileri, bir gün sonra (dün) hareket edecek uçak ile yolculuk yapabilmeleri için 2 Filistinliyi uçaktan indirerek otele götürülmelerini sağladı.

GÜVENLİĞİ ABARTTILAR

Bununla yetinmeyen İsrailli yolcular, bu defa da bütün uçağa alınanların yeniden güvenlik taramasından geçirilmesinde diretti. Ancak bu defa geri adım atmayan kabin görevlileri, itiraz edenlerin uçaktan indirileceğini ve biletlerinin de yanacağını söyleyince taleplerinden vazgeçtiler.

Aegean Havayolları’na ait uçak, tartışmaların ardından bir buçuk saat gecikme ile Tel Aviv’e uçtu.

ŞİRKET: FİLİSTİNLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Bugün bir açıklama yapan Aegean, endişe ve itirazlarını belirten İsrailliler sebebiyle polisin uçakta yaptığı araştırmada herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtildi. Aegean, “istisnai ve talihsiz” olayın kısa sürede iki Filistinli yolcunun anlayışı ile çözümlendiğini ve Filistinlilerin bir sonraki uçak ile tüm masrafları da karşılanarak gönderildikleri belirtildi. Yaşanan olay sebebiyle üzgün olduğunu belirten Aegean, Filistinli yolculara anlayışları ve işbirliği için teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz