Ana Sayfa Batı Trakya Haberler HACIOSMAN: “O’NUN ACISI BİZİM ACIMIZ”

HACIOSMAN: “O’NUN ACISI BİZİM ACIMIZ”

19
0

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı PASOK Partisi Rodop Milletvekili Ahmet Hacıoasman, İskeçe PASOK Milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe S. Müftüsü Ahmet Mete ile merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet Batı Trakya Müslüman Türk halkını temsilen Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın cenaze namazına katıldı. Milletekili Hacıosman, ”Başbakan Erdoğan’ın acısı bizim acımızdır” dedi

 

Geçtiğimiz gün vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan dün Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Cenazeye Batı Trakya Türk toplumunu temsilen Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı PASOK Partisi Rodop Milletvekili Ahmet Hacıoasman, İskeçe PASOK Milletvekili Çetin Mandacı, İskeçe S. Müftüsü Ahmet Mete, Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi (DEB) Başkanı Mustafa Ali Çavuş, İstanbul’dan BTTDD Başkanı Burhaneddin Hakgüder ile merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet de katıldı. Cenazeye katılanlar arasında fotografta da görüldüğü gibi Hacıosman’ın yanında “Makedonya Türk Demokratik Partisi” Genel Başkanı ve Parlamentonun tek Türk Milletvekili Kenan Hasip, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kosova Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar da katıldı. 

Ahmet Hacıosman Fatih Camii bahçesinde yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın acısını paylaşmak için cenazeye katıldıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan’ın Batı Trakya’ya ziyaret ederek bölgedeki Müslüman azınlığı onore ettiğini belirten Hacıosman, ‘’Biz Başbakan’ın Batı Trakya’ya yaptığı hizmetleri unutmadık. Onun acısı bizim acımızdır’’ dedi.

 

Hacıosman cenazeye olan katılımın Türk halkının başbakan Erdoğan’a yönelik sevgisini ortaya koyduğunu ifade etti. Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet’te sevgiler paylaşıldıkça artar, acılar paylaşıldıkça azalır. Biz de bugün buraya Başbakan Erdoğan’ın acısını paylaşmak için geldik’’ diye konuştu. BTTDD Genel Başkanı Burhanettin Hakküder de cenazeye katılarak acılı gününde başbakan Erdoğan’ı yalnız bırakmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz