Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ EL BECERİ SERGİSİ İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDE AÇILDI

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ EL BECERİ SERGİSİ İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NDE AÇILDI

17
0

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin İskeçe El Beceri Kursu yıl sonu sergisi 20 Haziran Pazartesi günü saat 19:00’da İskeçe’de açıldı. Serginin açılış törenine Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, BAKEŞ Başkanı Cemil Kabza, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Asbaşkanı Nihat OSMANOĞLU ve Şapçı Azınlık Derneği Başkanı Necla Çavuş ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergide açılış konuşmasını yapan İTB Başkanı Ahmet Kara, İskeçe Türk Birliği olarak böyle bir kursa ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını, Kurs öğretmeni Şükran hanımı ve bir seneden beri İskeçe Türk Birliği’nde çalışma yapan Kursiyerlere böyle bir sergi gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

Daha sonra Kürsüye gelen Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, GTGB Yönetimi adına Şükran hanımı ve Kursiyerleri tebrik etti. GTGB Yönetimi olarak kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları GTGB Lokalinde açılacak bir stant ile GTGB’ni ziyarete gelen turistlere hediyelik eşya olarak satışını planladıklarını ve böylelikle bayanlarımızın azda olsa ekonomik bir gelir elde edebileceğini belirtti.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Asbaşkanı Nihat OSMANOĞLU ise yaptığı konuşmada Türk Kültürü’nü sergileyen bu tür Sergilerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve bu tür sergilerin düzenli olarak düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

BAKEŞ Başkanı Cemil Kabza ise Bu Sergilenen eserlerin Türk Milli kimliğini yansıttığını. Bugüne kadar olan çabamız Derneklerimizi ve Kurslarımızı ayakta tutabilmek olduğunu. İkinci aşama ise üretilen bu el emeği eserleri pazarlayabilmeyi temenni ettiğini ve BAKEŞ olarak bu tür atılacak adımlara öncülük edeceklerini belirtti.

DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan Ahmetoğlu yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini, Sergilenen bu nadide takıların Kültürümüzü yansıtmakta olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz