Ana Sayfa Batı Trakya Haberler GENÇ ABTTF YEN GENÇLİK LİDERİ KOMİTESİ TOPLANTISINA KATILDI

GENÇ ABTTF YEN GENÇLİK LİDERİ KOMİTESİ TOPLANTISINA KATILDI

26
0

Genç ABTTF, 14-18 Eylül 2011 tarihlerinde Avusturya’nın Rechberg kentinde düzenlenen YEN Gençlik Lideri Komitesi (YLC) toplantısına katıldı. Avrupa Azınlıkları Gençliği’ne (YEN) üye Karintiya Sloven azınlığının ev sahipliği yaptığı toplantıya Genç ABTTF Sözcüsü Fatma Reşit, YEN Politika Çalışma Grubu üyesi olarak katıldı.

 

YEN çalışma gruplarının yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı yeni projelerin tartışıldığı toplantıda Genç ABTTF Sözcüsü Fatma Reşit, Lukas Northdurfter ve Kostika Poci ile birlikte Politika Çalışma Grubu adına siyasi alanda gerçekleştirilmesi planlanan projelere ait detayları tartıştılar. Politika Çalışma Grubu üyeleri, YEN’in BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi’ne özel istişare statüde sivil toplum kuruluşu olarak başvurmasının olumlu bir adım olacağı konusunda uzlaştılar. Bununla birlikte çalışma grubu, YEN’in gelecek dönemde daha etkin bir işleyişe sahip olması için yeni stratejiler oluşturulması konusunu görüştü.

 

Toplantının ikinci gününde Genç ABTTF Sözcüsü Fatma Reşit, Politika Çalışma Grubu adına hazırladığı faaliyet raporunu YEN Başkanı Sebastian Seehauser’e sundu. Toplantının son gününde ise çalışma grubu, Gençlik Lideri Komitesi toplantısına iştirak ederek çalışma grubu adına gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Toplantıya ev sahipliği yapan Karintiya Sloven azınlığı, yaşadıkları bölgeyi katılımcılara tanıttılar. Geleneksel müzikleri ve yemeklerini katılımcılara tanıtan Sloven azınlığı çeşitli etkinlikler düzenledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz