Ana Sayfa Batı Trakya Haberler EGEMEN BAĞIŞ: “ÜLKEMDE EGE’DEKİ HAREKETLİLİĞİ SAVUNMA BAKANI DEĞİL, ALBAYLAR TAKİP EDİYOR.”

EGEMEN BAĞIŞ: “ÜLKEMDE EGE’DEKİ HAREKETLİLİĞİ SAVUNMA BAKANI DEĞİL, ALBAYLAR TAKİP EDİYOR.”

21
0

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ege’deki Türk Hava Kuvvetleri’nin uçuşlarını sürekli gündemde tutan Yunanistan’a ince bir gönderme yaptı. Yunanistan’ın Ankara Büyükelçi Ksidas’ı kabul eden Bağış, Atina’da gördüğü bir sahneyi anlattı ve Ege’de karşılıklı güvene dikkati çekti.

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, veda ziyaretinde bulunan Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Ksidas’ı kabul etti. Henüz kameraların çekim için hazırlık yaptığı sırada ise Ksidas’a bir anısını anlattı.

 

“Savunma Bakanınız Ege’deki Hareketliliği İzliyordu”

 

Bağış, “Yunanistan’da Savunma Bakanınızı ziyaret ettiğimde masasının arkasında bir ekran vardı. Sayın Bakan, bu ekrandan Ege’deki hareketliliği izliyordu. Benim ülkemde bu işi Savunma Bakanı yapmıyor, bu işle görevli albaylar yapıyor” diye konuştu.

Büyükelçi Ksidas bu sözlere bir karşılık veremedi.

Bağış, “Bu iki ülke, iki NATO üyesi ülke birbirine karşı silahlanmaya değil, birbirini korumaya söz vermiş, birbirini kollamaya söz vermiş iki ülkedir, iki müttefiktir” dedi.

 

“Rumların Şımarık Tavırlarına İzin Vermeyeceğiz”

 

Daha sonra “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamenterler Birliği” heyetini kabul eden Bağış, “Biz makul kalıcı çözümü desteklemek için elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz. Ama, çözümü engelleyen Rumların şımarık tavırları karşısında da sessiz kalmayacağız. Bu Rum yönetimi her zamankinden daha zayıftır, her zamankinden daha güçsüzdür ve Türkiye’nin potansiyeli çok net ortadadır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz