Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DİN GÖREVLİLERİ ÇAY TOPLANTISI DÜZENLEDİ

DİN GÖREVLİLERİ ÇAY TOPLANTISI DÜZENLEDİ

15
0

19 Ekim 2011 Çarşamba günü Gümülcine S.Müftülüğü ve Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde din görevlilerine yönelik bir çay toplantısı düzenlediler.

 

Tüm din görevlilerinin katıldığı toplantı Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Mustafa Karahüseyin kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında 6 ay önce yapılan seçim ve Uzunoluk Çayı’nda yapılan piknikten sonra ilk defa toplanıldığını ve bu 6 aylık zaman dilimi içerisinde toplanılmamasının nedeninin bölgemizde hatim, sünnet ve düğün merasimlerinin çok olması ve ardından yaz mevsiminin girmesi olduğunu belirtti. Bu yıl ilk defa Din Görevlileri Derneği’nin hac ibadeti organizasyonu düzenlediğini, geç kalınmasına rağmen başarılı olunduğunu ve halkın rağbet ettiğini izah etti.

Daha sonra söz alan Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif din adamlarının toplumun önderleri olduğuna vurgu yaparak, din adamlarının toplumun içinde yön verici, öğretici birer sosyolog gibi davranması gereken insanlar olduğunu ifade etti. Kur’an Kurslarının ve hac organizasyonunun önemine değinerek hedefin örnek hac organizasyonu yaparak Batı Trakyalı hacıların Batı Trakya’ya yakışır bir şekilde hac ibadeti yapmalarını sağlamak olduğunu ifade ettiler.

İçilen çaydan sonra din görevlileri birbirleriyle vedalaşarak görev yerlerine ayrıldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz