Ana Sayfa Batı Trakya Haberler DEB PARTİSİ DEBAM’I KURDU

DEB PARTİSİ DEBAM’I KURDU

21
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB), Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ve Yunanistan’ın sorunlarınının çözümüne katkı sağlamak amacıyla Dostluk Eşitlik Barış Araştırmalar Merkezi DEBAM’ı hayata geçirdiğini duyurdu. Parti merkezinden yapılan açıklama aynen şu şekildedir.

 

BASIN AÇIKLAMASI

DOSTLUK EŞİTLİK BARIŞ ARAŞTIRMALAR MERKEZİ (DEBAM)

Dostluk Eşitlik Barış Partisi,uzunca bir süredir Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ve Yunanistan’ın sorunlarınının çözümüne katkı sağlayacak, tarihi, kültürel,siyasi, ekonomik, hukuki ve sosyolojik araştırmalar yapmak üzere bir araştırmalar merkezini hayata geçirmeyi planlıyorduk. DEB Partisi bugün itibarıyla Dostluk Eşitlik Barış Araştırmalar Merkezi DEBAM’ı partimizin bünyesinde hayata geçirmiştir.

Amacımız dünya’daki gelişmeleri takip ederek, Yunanistan’ın ikili, bölgesel ve çok taraflı uluslararası ilişkilerine; tarihi, kültürel, siyasi, iktisadi, hukuki, sosyolojik ve jeopolitik yapısına; içteki ve Batı Trakya Türk Azınlığı’nın siyasi, ekonomik, sosyokültürel problemlerine yönelik bilimsel araştırmalar, incelemeler, analizler ve değerlendirmeler yaparak, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’nin karar alıcılarına gerçekçi, dinamik, yaratıcı, etkin çözümler ve karar seçenekleri üretmektir.

DEBAM’ın partimizin daha sağlıklı ve istikrarlı politikalar geliştirmesine halkımızın beklentilerinin yerinde ve zamanında karşılanmsına büyük katkı sağlıyacağına olan inancımız tamdır.

DEBAM’ın kuruluşu hem partimize,hem halkımıza,hem de ülkemiz Yunanistan’a hayırlı olamsını temenni ederiz.Bunu basınımızla paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz.

DEB PARTİSİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz