Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İÇERİDE “EVET” DIŞARIDA “HAYIR”

İÇERİDE “EVET” DIŞARIDA “HAYIR”

17
0

Yunanistan’da 130 milyar euroluk ikinci kredi anlaşması ile ilgili kanun tasarısı 300 sandalyeli Yunan Parlamentosu’nda 278 Milletvekili oy kullandı ve 199 “EVET” 74 “HAYIR” ve 5 çekimser oyuyla kabul edildi. Bütün gün hararetli konuşma ve tartışmaların yaşandığı Parlamento’da oylama sırasında Milletvekilleri EVET diyerek ülkeyi bir bakıma uçurumdan kurtardılar.

Azınlık Milletvekilleri Ahmet Hacıosman “EVET” derken, Çetin Mandacı ise “HAYIR” oyu kullandı. Oylama sonrası Meclis Başkanı Peçalnikos’a bir yazı gönderen PASOK Partisi Başkanı Papandreu, Çetin Mandacı’yı diğer katılmayan ve Hayır oyu veren 23 Milletvekilleriyle birlikte Partiden ihrac ettiğini açıkladı.

Oylama sonunda ND Partisi Başkanı Andonis Samaras’ta boş durmadı ve vakit kaybetmeden oylamada hayır oyu kullanan 20 Milletvekilini Partiden ihrac ettiğini yazılı bir belge ile duyurdu.

Tabii ki Karacaferis’te boş durmadı ve LAOS Partisi’nden Evet oyu kullandılar diye iki Milletvekilini ihrac ettiğini açıkladı.

Parlamentoda kabul edilen tasarı, ülkenin borcunun 100 milyar euro kadar silinmesini sağlayacak “PSI tahvil takası anlaşması”, sert tasarruf tedbirlerini içeren “ikinci kredi anlaşmasını imzalamak üzere Başbakan ve Maliye Bakanına yetki verilmesi” ve “bankaların yeniden sermayelendirilmeleri” şeklinde üç madde halinde Milletvekillerinin onayına sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz