Ana Sayfa Yunanistan Haber Büyükelçi Diamesis, Tunç Soyer’e Veda Ziyaretinde Bulundu

Büyükelçi Diamesis, Tunç Soyer’e Veda Ziyaretinde Bulundu

0
0

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Mihail Hristos Diamesis, görev süresinin sona ermesi nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer veda ziyaretinde bulundu.

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Mihail Hristos Diamesis ile İzmir Başkonsolosu Despina Balkiza, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Büyükelçi Diamesis, görev süresinin sona ermesi nedeniyle yaptığı veda ziyaretinde Başkan Tunç Soyer’e ikili ilişkilere verdiği destek için teşekkür ederken “Devletler arasında çok yakın ilişkiler olmadığı halde sizin verdiğiniz bu destek için müteşekkiriz. Ortak geçmişimiz, iyi kötü anılarımız var. Artık sadece güzel anılarla devam edeceğiz” dedi. Başkan Tunç Soyer de “Tam da bu nedenle ilişkilerimizi geliştirmeliyiz. Gelecek bizim. Dayanışma ile ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Emekli olduğunda İzmir’e yeniden geleceğini ifade eden Diamesis, İzmir – Selanik arası ilişkilerin geliştirilmesinin öneminden bahsetti. Başkan Soyer ise “Selanik-İzmir gemi seferlerini başlatmak istiyoruz. Pandemi sebebiyle bu proje gecikti ama çalışmalara tekrar başlayacağız” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Soyer, Büyükelçi Diamesis’e üzerinde zeytin dalı figürü bulunan bir plaket verdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz