Ana Sayfa Batı Trakya Haberler B.T.Y.D. WİTTEN DERNEĞİ’NDEN DR. SADIK İÇİN MEVLİD TÖRENİ

B.T.Y.D. WİTTEN DERNEĞİ’NDEN DR. SADIK İÇİN MEVLİD TÖRENİ

14
0

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 24 temmuz 1995 tarihinde geçirmiş olduğu şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Batı Trakya’nın efsane lideri Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 16. yıldönümü dolayısıyla Witten Sultan Ahmet Camii’nde Mevlidi Şerif okuttu.

 

Batı Trakya Türk’ünün haklı davasını uluslararası arenaya taşıyarak, verdiği mücadelesiyle sadece Batı Trakya’da değil bütün Türk Dünyası’nda da unutulmaz Türk liderlerinden biri olarak kabul edilen Dr. Sadık Ahmet “Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum, Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum”. Diyerek Batı Trakya’daki Azınlığın sesini tüm Dünya kamuoyuna duyurmaya çalıştı.

 

Dr. Sadık Ahmet’in Türk dünyasındaki yerinin doldurulamayacağını belirten Cahit Deli Hasan “davası uğruna canını dahi çekinmeden vermeyi göze alan merhum liderimizin açtığı yoldan hedefe ulaşmak için, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek. Onun davasını büyük bir azimle daha da ileri noktalara taşımak üzere yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Witten’deki programa Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Mesut Hüseyin, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Genel Başkanı Halit Hatiboğlu, Gütersloh Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı İbrahim Süleyman ve Asbaşkan Bülent Abdürrahim,. Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Yusuf ve Asbaşkan İbrahim Emin, Düsseldorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin üyeleri ile Batı Trakyalı vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz