Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BTAYTD YÖNETİM KURULU, İSKEÇE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ÇETİN MANDACI VE CUKAL’I ZİYARET ETTİ

BTAYTD YÖNETİM KURULU, İSKEÇE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ÇETİN MANDACI VE CUKAL’I ZİYARET ETTİ

9
0

BTAYTD Yönetim Kurulu,nezaket ziyaretleri kapsamında, 17 Şubat 2012 Cuma günü, İskeçe Bağımsız Milletvekil’i Çetin Mandacı’yı makamında ziyaret etti.

Milletvekili Mandacı, yeni yönetimi kutladığını ve ülkedeki bu zor ekonomik ve siyasi koşullara rağmen, güzel işlere imza atacağına inandığını belirtti. Bu konuda her zaman derneğin yanında olacağını belirten vekil Sn. Mandacı, ülkenin içinde bulunduğu zor ekonomik şartlardan herkesin etkileneceği gibi, azınlığın biraz daha fazla etkileneceğini belirtti.

Milletvekili Mandacı, vekilliği süresince kendilerine devlet bürokratları ve hatta başbakan düzeyinde dahi azınlık sorunlarının çözümü noktasında verilen birçok sözün olduğunu, ancak hiçbirinin gerçekleşmediğini savundu.

BTAYTD Yönetim Kurulu da, son günlerde yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirerek, Sn. Mandacı’yı uyguladığı cesur kararlarından dolayı tebrik etti.

Son derece keyifli ve sıcak geçen görüşmede, azınlık sorunlarının çözümü için yapılabilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

BTAYTD YÖNETİMİN’DEN MUSTAFÇOVA BELEDİYESİ’NE ZİYARET

BTAYTD Yönetimi ,17 Şubat Cuma günü Mustafçova Belediyesini ziyaret etti.

Sözü ilk olarak Belediye Başkanı Mustafa Çukal aldı. Sn. Çukal, yeni yönetime ziyaretlerinden ötürü teşekkür ettiğini ve başarılı bir yönetim süreci umduklarını sözlerine ekledi. Sn. Çukal, yeni yönetim kurulu üyelerinin birçoğunu yakinen tanıdığını ve bundan da ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti.

BTAYTD Başkanı Erkan Ruşen, yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra, belediye ile işbirliği yapılabilecek konular üzerinde durdu. Sn. Ruşen, bu çerçevede, yaz aylarında İskeçe’nin balkan köylerinde yapılan festivallerin birleştirilerek, Mustafçova belediyesinin de desteğiyle, daha geniş çaplı bir organizasyon haline dönüştürülerek, Balkan Festivali adı altında ortak bir etkinliğin daha verimli olabileceğini vurguladı.

Belediye Başkanı Çukal da sırasıyla, birlikte çalışmanın her zaman topluma faydalı olacağını ve Yüksek Tahsillilerin de toplum tarafından bir “Think Tank” kuruluşu olarak algılandığını, bütün beyinlerin orada toplandığını, katkılarının toplumumuza büyük olduğunu ve bu yüzden de her kurumun saygısını kazanmayı başardığını belirtti. Özellikle uluslararası arenada, toplumumuzun sorunlarını dile getirmekle toplumumuza büyük fayda sağladığını belirtti.

Ayrıca, Sn. Çukal, BTAYTD Yönetim Kurulu’nun , azınlığı ve dernek üyelerini ilgilendiren konuların tartışıldığı günlerde görüş ve önerilerini sunmak üzere , Belediye meclis toplantılarına temsilci göndermesi talebine olumlu yanıt verdi.

Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü ve çok samimi bir ortamda her iki kurum da işbirliği konusunda ortak paydaları istişare etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz