Ana Sayfa Batı Trakya Haberler B.T.A.Y.T.D. YÖNETİM KURULU KOZLUKEBİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

B.T.A.Y.T.D. YÖNETİM KURULU KOZLUKEBİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

12
0

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Erkan Ruşen ve yönetim kurulu üyeleri, Sirkeli merkezli Kozlukebir belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Yönetim kurulu üyelerini, Kozlukebir belediye başkanı İbrahim Şerif, belediye başkan yardımcısı Muzaffer Molla ve Meclis Başkanı Rıdvan Mustafa karşıladılar. Ziyaret kapsamında taraflar ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

“TOPLUMA HİZMEK ETMEK BİR AYRICALIKTIR”

Yüsek Tahsilliler Derneği Başkanı Erkan Ruşen konuşmasında; “Öncelikle bizlere zamanınızı ayırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz bu nezaket ziyaretlerindeki amacımız, bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmek, birbirimizden yardım istediğimiz zaman kapıların açık olmasını sağlamaktır.Zaten hizmet niyetiyle, bu bölgemizden de arkdaşlarımız yönetimde görev aldılar. Topluma hizmek etmek bir ayrıcalıktır. Bizler de bu niyetle göreve geldik. İnşallah yaptığımız bu nezaket ziyaretlerinin de ötesinde, birlik olarak toplumumuza hizmet etmeye çalışacağız. Sizlerin bir belediye başkanı olarak fikirleriniz bizler için çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bu ziyaretlerimizin bir diğer amacı da belediyelerimiz ile derneğimiz arasında bir köprü kurabilmektir. Çünkü derneğimiz yıllardan beri bazı konularda önemli roller üstlenmiş durumdadır. Bizler ve bizlerden sonra gelecek olan arkadaşlarımızın da bunları devam ettirmemiz gerekir. Son olarak bizleri kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

“BİZE BİZDEN FAYDA VAR”

Başkan İbrahim Şerif de; “Bizleri dernek olarak ziyaret ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bizleri daha sık ziyaret etmenizi arzu ediyorum. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunup birbirimize hangi konularda yardımcı olabiliriz. Bizlerin de belediye olarak, sizleri ziyaret etmemiz gerekir. Az sayıda Türk belediyesi olarak kaldığımızı düşünürsek, çok kolaylıkla bir araya gelebiliriz. Çünkü birlikten güç doğar. Bize bizden fayda var, bunu unutmamamız gerekir. Dernek çatısı altında faaliyet gösteren kuruluşların mutlaka yaşatılması ve bizlerin de buna elimizden gelen desteği göstermemiz gerekir.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz