Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BEREKET KONVOY’U BOSNA HERSEK GORAJDE’DE

BEREKET KONVOY’U BOSNA HERSEK GORAJDE’DE

12
0

Bayrampaşa Belediyesinin gerçekleştirdiği ramazan organizasyon’u BEREKET KONVOY’u Balkanlardaki dindaş ve soydaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.Bereket Konvoy’u kardeşlik sınır tanımaz sloganı ile karış karış gezdiği balkanlarda Bosna Hersek’teki üçüncü ve son iftar sofrasını Gorajde’de açtı.

 

1200 SOYDAŞIMIZLA GORAJDE’DEKİ KAYSERİ CAMİİ’NİN AVLUSUNDA BULUŞULDU

 

Balkan topraklarında bereketi paylaşmaya devam eden “Bereket Konvoyu” iftar sofrasını, Gorajde’ye Kayserililer tarafından kazandırılan ‘Kayseri Camii’nin avlusunda açtı. Kurulan 1200 kişilik iftar sofrasını hınca hınç dolduran Gorajde halkı anlamlı programda BEREKET KONVOY’unu heyecanla karşıladı.

 

İftar programına konvoyun Bosna Hersek sorumlusu Eser Serbest, Gorajde Belediye Başkanı Muhammet Ramoviç, Kayseri Camii imamı Rasim Efendi Cofiç ve vatandaşlar katıldı.

 

İmam Cofiç’in okuduğu Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında Bereket Konvoyu’nun anlatıldığı bir slayt gösterimi eşliğinde yenilen yemeğin ardından,Bereket Konvoyu adına Eser Serbest’in ve Gorajde Belediye Başkanı Muhammet Rampviç’in halkı selamlamasının ardından program yerel bir ilahi gurubu olan “HANAN” ilahi gurubunun verdiği mini konserle son buldu.

 

GORAJDE

 

Sancak bölgesi yerleşim yerlerinden biri olan Gorajde’de, yakın geçmişte yaşanılan savaşın izlerini görmemek mümkün değil. Binalarında savaşın mermi izleri olmasına rağmen Gorajdeliler, barışa nazire yaparcasına bahçelerinde rengarenk çiçekler yetiştirmeye devam ediyor.

 

İçerisinden Drina Nehri’nin geçtiği şehir köyleri ile beraber otuz bin nüfusa sahip. Hemen tamamına yakının Müslüman Boşnakların oluşturduğu Gorajde’nin en eski camii Begova Camisi. Hemen tüm mahallelerinde bir mescid veya küçük bir cami olan şehir, adeta küllerinden yeniden doğuyor. Zira bölgedeki savaş zamanında duran tüm iş yerleri tek tek açılmaya başlamış. Geçim kaynaklarının önemli bir kısmını ormancılık ve tarımın yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz