Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAVYERA BATI TRAKYA TÜRKLERİ DERNEĞİ 20.YILINI ÖZEL BİR EĞLENCE İLE KUTLADI

BAVYERA BATI TRAKYA TÜRKLERİ DERNEĞİ 20.YILINI ÖZEL BİR EĞLENCE İLE KUTLADI

9
0

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) üyesi Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği, 12 Kasım 2011 tarihinde 20. Kuruluş Yıldönümü Kutlaması ve Kurban Bayramı Eğlencesi gerçekleştirdi.

Münih’te gerçekleştirilen eğlenceye ABTTF üyesi Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Ekrem, ABTTF Denetim Kurulu Başkanı ve Schwabach Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Denetim Kurulu üyesi Engin İsmail ile ABTTF Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail de iştirak ettiler.

 

Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyelerinin de iştirak ettiği, yaklaşık beş yüz kişinin katıldığı eğlencede misafirler, Gönül Tansel ile Esra San’ın ve Grup Güney Kardeşler’in şarkıları ile doyasıya eğlendiler. Gecede Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği koro ekibi, Serkan Çağatay’ın koro şefliğinde etkileyici bir performans sergileyerek misafirleri hayran bıraktı. Kurban Bayramı’nı da bir arada kutlayan misafirler gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.

 

ABTTF Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail, “Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği’ni 20. Yaşı dolayısı ile içten duygularımla kutlarım. Dernekler, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın demokratik hak ve özgürlükler mücadelesine önemli bir role sahip. Öyle olmaya da devam edecekler. Derneğin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ederim, onlar alkışı hak ediyorlar. Bizler derneklerimizin sonuna dek arkasındayız, onlardan beslenirken onları desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz