Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BATI TRAKYA’DA İLK DİN ÖĞRETMENLERİ GÖREVE BAŞLADI

BATI TRAKYA’DA İLK DİN ÖĞRETMENLERİ GÖREVE BAŞLADI

18
0

Yunan basınında çıkan haberlere göre, “240 İmam Yasası” olarak bilinen yasa gereği ilk din öğretmenleri göreve başladı. Dimetoka Tayinli Müftülüğü’ne bağlı olarak Bülbül Hüseyin Mücahit ve Hafuz Ali’nin görev bölgelerine tayin edilerek göreve başladıkları belirtildi.

Göreve başlayan iki öğretmenin Kuzey Evros köylerinden Demirören (Sidiro) köyünden oldukları belirtilirken, 10 Ocak 2014 tarihi itibarıyla göreve atanan öğretmenlerin sayısının 23 olduğu ifade ediliyor.

Göreve başlayan din öğretmenlerinin Eğitim Bakanlığı tarafından 9 aylık bir sözleşmeyle işe alındıkları belirtilirken, göreve başlayan din öğretmenlerinin 3536/2007 sayılı yasa gereği devlet olullarının yanısıra Camilerde de Kur’an Kurslarında eğitim verecekleri ifade ediliyor.

27 yaşındaki din öğretmeni Bülbül Hüseyin Mücahit, Gümülcine’de Yunan basınına verdiği demecinde şu ifadelere yer verdiği belirtiliyor:

“Herkesin işe iştahı var, her şeyden önce biz inandık, devlet te bize inandı ve gerçekten konu buraya kadar ilerledi. Bekliyorduk, bundan sonra işimiz kimseyi hayal kırıklığına uğratmayalım, özellikle de çocukları velileri ve bize güvenen devleti. Özellikle bütün gençlerin iş aradığı bu dönemde bize bir fırsat verildi. Çoğunlukta hepsi genç, hepsi eğitimli, hepsi okullarından tecrübeyle beslenmiş. Dahası da Doktoraları da var.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz