Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN DEB PARTİSİ’NE KUTLAMA MESAJI

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN DEB PARTİSİ’NE KUTLAMA MESAJI

18
0

Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi’nin 21. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı gönderdi. Başbakan Erdoğan mesajında, “Batı Trakyalı soydaşlarımız, aziz kardeşlerimiz her zaman gönlümüzde özel ve önemli bir yere sahiptirler. Bu süreçte Batı Trakyalı soydaşlarımızın da kendi aralarında güçlü bir şekilde birlik, beraberlik ve dayanışma sergilemeleri şüphesiz büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede, Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin ciddi bir misyon üstlenmiş olduğuna inanıyorum. Soydaşlarımız için bir siyaset okulu olması hasebiyle değer taşıyan partiniz, aynı zamanda soydaşlarımızın birlikteliğine yaptığı katkıyla da öne çıkmaktadır. Bu bağlamda, Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin teşkilatlanmasını genişletmekte olmasını ayrıca takdir ettiğimi belirtmek isterim.” İfadelerime yer veriyor.

 

SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN

DOSTLUK, EŞİTLİK, BARIŞ PARTİSİ 21. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNE

GÖNDERİLEN MESAJ AYNEN AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 

“Batı Trakyalı soydaşlarımız, aziz kardeşlerimiz her zaman gönlümüzde özel ve önemli bir yere sahiptirler. Bu nedenle soydaşlarımızın mutluğu ve refahı, keza uluslararası anlaşmaların ve evrensel normların garantisi altına alınmış haklarından tam olarak yararlanmaları Türk Ulusu için büyük önem taşımaktadır. Bu anlayışla, nasıl bugüne kadar her zaman Batı Trakya Türk Azınlığı’nın yanında olduysak, ilgimiz ve desteğimiz bundan sonra da devam edecektir.

 

Komşumuz ve Müttefiğimiz Yunanistan’la ilişkilerimizde geçmişe göre çok önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Hükümetimizin bu yakınlaşma sürecini ilişkilerimizin her alanında sürdürme kararlılığı mevcuttur. Yunanistan vatandaşı olan Batı Trakya Türk Azınlığı mensupları ile ülkemizdeki Rum Ortodoks Azınlığı mensuplarının da bu yakın ilişkilerde birer dostluk köprüsü oluşturmaları en büyük dileğimiz, en samimi beklentimizdir. Her biri vatandaşlarımız olan ülkemizdeki Rum Ortodoks Azınlık mensuplarına yaklaşımımız ve son dönemde birbirini izleyen açılımlarımız işte bu yapıcı anlayışın somut sonuçlarıdır.

 

Bu süreçte Batı Trakyalı soydaşlarımızın da kendi aralarında güçlü bir şekilde birlik, beraberlik ve dayanışma sergilemeleri şüphesiz büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede, Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin ciddi bir misyon üstlenmiş olduğuna inanıyorum. Soydaşlarımız için bir siyaset okulu olması hasebiyle değer taşıyan partiniz, aynı zamanda soydaşlarımızın birlikteliğine yaptığı katkıyla da öne çıkmaktadır. Bu bağlamda, Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin teşkilatlanmasını genişletmekte olmasını ayrıca takdir ettiğimi belirtmek isterim.

 

Bu duygularla, partinizin 21. kuruluş yıldönümünde Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin kurucusu ve Batı Trakya Türk Azınlığı’na büyük hizmetleri bulunmuş olan merhum Dr. Sadık Ahmet’in aziz hatırasını saygıyla yadediyor; partinizin takdirle ve yakından izlediğim çalışmalarındaki başarılarının devamını diliyor, bu vesileyle tüm soydaşlarımızı kalbi muhabbetlerimle kucaklıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz