Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AVRAMOPULOS: “CASUS BELLİ” NİN DERHAL KALDIRILMASINI DÜŞÜNÜYORUM”

AVRAMOPULOS: “CASUS BELLİ” NİN DERHAL KALDIRILMASINI DÜŞÜNÜYORUM”

13
0

2012 yılı bütçesinin oluşması için başlayan oturum Yunan Parlamentosu’nda devam ediyor. Yunanistan Savunma Bakanı Dimitiris Avramopulos Parlamento’da yaptığı konuşmada, Savunma Bakanlığı’nın 2012 yılı bütçesinin 4,1 milyar euro olacağını belirtti. 2011 yılı bütçesine göre %16,22 bir küçülme söz konusu olduğunu dile getiren Avramopulos, Türkiye’ye de mesaj gönderdi.

Avramopulos konuşmasında, “Yunanistan tehdit etmiyor, nede ediliyor. Ulusal haklarımız, uluslararası hukuka göre pazarlık konusu olamaz. Dolayısıyla bu gerçeği hiç bir şey değiştiremez.

Ege’de hiçbir ihlal veya ihlali. Değişebilecek olan tek şey şu an zaten masada bulunan müzakerelerde konuların samimi şekilde danışılması ve uluslararası hukuk açısından özetlenmiş, kıta sahanlılığın sınırlandırılması, kıyı karasularının tanımlanmasını gerektirmektedir.    

Münhasır Ekonomik Bölgenin belirlenmesi ülkelerin tek taraflı temel hakkıdır. Ve de Savunma Bakanı olarak, benim ana misyonum, Türk Millet Meclisi’nin “Casus Belli”sine karşı hazırlıklı olmak, derhal bunun kaldırılmasını düşünüyorum. Ülkeler savaş tehditi altında müzakere etmiyorlar” sözlerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz