Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ARİS YANNAKİDİS BÜYÜK DERBENT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

ARİS YANNAKİDİS BÜYÜK DERBENT KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ

14
0

Doğu Makedonya- Trakya Bölge Genel Sekreteri Aris Yannakidis, 11 Ekim Cuma günü Evros İlinin Sofulu Belediyesine bağlı Büyük Derbent köyünü ziyaret etti.

Bölge Genel Sekreteri Aris Yannakidis, Cuma namazından çıkan soydaşlarımızla tek tek selamlaşarak geçmiş bayramlarını kutladı, daha sonra Büyük derbent köyünde kısa bir konuşma yapan Aris Yannakidis, şu anda ülkenin zor bir dönemden geçtiğini, bu zor dönemden çıkmak için sağcısı ile solcusu ile, Müslümanıyla Hristiyanıyla birlik ve beraberlik içerisinde zor dönemin atlatılacanı belirtti. Bu bölgede 16 yıldır hizmet verdiğini belirten Aris Yannakidis herkese kapısının açık olduğunu elinden gelen yardımlarda da bulunacağını söyledi.

Bölgeye asıl geliş amaçlarının ise onaylanan iki projeyi müjdelemek ve buradaki halkı ziyaret etmek için geldiklerini belirtti. Genel Sekreterin açıkladığı projelerden ilki Çilingir Mahalle köy içi yollarının asfaltlanması, diğer proje ise Büyük Derbent ve Kartunça köyleri için yeni su hattının yapılması olduğunu belirtti. Bu iki projenin de onaylandığını belirten Genel Sekreter en kısa zamanda çalışmalara başlanılacağını söyledi.

Aris Yannankidis yaptığı konuşmadan sonra burada halkın da sorunlarını dinledi, bölge halkı en önemli problemlerinin su ve yol problemleri olduğunu belirtti. Bölgeye en kısa zamanda tekrar geleceklerini belirten Genel Sekreter, var olan sorunları birimleriyle yerinde tespit edip ona göre çalışma yapacaklarını söyledi.

Doğu Makedonya- Trakya Bölge Genel sekreteri Aris Yannakidis’in beraberinde,Evros İli Bölge Genel Sekreter Yardımcısı Georgia Nikolaou, Bölge Genel Sekreter Yardımcısı Giorgos Oustoğlu, Bölge Genel Sekreterliği Meclis Üyeleri Kanelakis İoannis, Stavros Babias yanı sıra. Sofulu Belediyesi Azalarından Necmettin Bekir, Ahmet Molla Ahmet, Kalakiklos Panagiotis ve Mehmet Çilingir katıldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz