Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU GÜMÜLCİNE’DE KONSER VERECEK

ANTAKYA MEDENİYETLER KOROSU GÜMÜLCİNE’DE KONSER VERECEK

17
0

Batı Trakya Türkleri’nin mücadeleci lideri rahmetli Dr.Sadık Ahmet, ölümünün 20. yılında 24 Temmuz Cuma günü Gümülcine’de mezarı başında anılacak. Düzenlenecek anma töreninde Dr. Sadık Ahmet ailesinin öncülüğünde ve büyük katkılarıyla 3 semavi din ve 6 farklı medeniyetten oluşan Medeniyetler Korosu da bir konser gerçekleştirecek.

Batı Trakya Türkleri’nin mücadeleci lideri rahmetli Dr.Sadık Ahmet, ölümünün 20. yılında 24 Temmuz 2015 Cuma günü Gümülcine’de mezarı başında anılacak. Düzenlenecek anma töreninde Dr. Sadık Ahmet ailesinin öncülüğünde ve büyük katkılarıyla 3 semavi din ve 6 farklı medeniyetten oluşan Medeniyetler Korosu da bir konser gerçekleştirecek.

Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamada, “Medeniyetler Korosu olarak, Batı Trakya Türklerinin örnek ve doğal lideri Dr. Sadık Ahmet’i mezarı başında anmak onur ve gururdur. Onun Batı Trakya Türkleri için verdiği mücadele ve bu mücadelenin başarılı sonuçları asla unutulmadı ve unutulmayacaktır. Bu mücadele kendisinden sonra gelen nesillere ışık kaynağı olmuştur. Bundan sonra da bu ışığın yaymış olduğu aydınlık yolda aynı duygu ve düşünceler yaşatılmaya devam edilecektir. Bizler koro olarak da Dr. Sadık Ahmet’ten almış olduğumuz dostluk, eşitlik ve barış kültürünü devam ettirmekte ve her konserimizde bu mesajı tüm dünyaya evrensel bir dil olan müzikle dile getirmekteyiz” dedi.

Özfırat, bugüne dek, başta Türkiye’nin bir çok şehri olmak üzere, Amerika’nın New York kentinde Birleşmiş Milletler Büyükelçilerine, Washington’da Amerikan Kongre binasında kongre üyelerine, Belçika’da Avrupa Birliği Parlamentosu’nda, Strasbourg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde, Yunanistan’da Türk ve Yunan dostluğu adına, Almanya’nın tüm şehirlerinde, Avusturya’da, Fransa’da, İsviçre’de, İsveç’te, Kanada’da, Lüksemburg ve Polonya’da konserler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Antakya Medeniyetler Korosu iki kez “Barış ve Kardeşlik” ödülüne layık görülmüş; 2012 yılında Nobel Barış Ödülüne aday gösterilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz