Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AGD VE “MAKEDONYA TÜRK GAZETECİLER BİRLİĞİ”NDEN İŞBİRLİĞİ

AGD VE “MAKEDONYA TÜRK GAZETECİLER BİRLİĞİ”NDEN İŞBİRLİĞİ

22
0

Merkezi Edirne’de bulunan Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) ile Merkezi Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan “Makedonya Türk Gazeteciler Birliği”, mesleki ve kültürel işbirliği kararı aldı.

 

AGD Başkanı Bülent Ayan ve “Makedonya Türk Gazeteciler Birliği” Başkanı Zehriyan Salih tarafından imza altına alınan işbirliği çerçevesinde iki ülke gazetecilerinin tanışması ve mesleki işbirliği ile mesleki tecrübelerin paylaşımı konusunda karşılıklı geziler, toplantılar, seminerler, konferanslar düzenlenmesi öngörülüyor.

 

AGD Başkanı Bülent Ayan, ilkini 2006 yılında Edirne’de, ikincisini 2009 yılında Kosova Türk Gazeteciler Derneği ile Priştine’de gerçekleştirdikleri Balkanlar’daki Türk Gazeteciler Buluşması’nın üçüncüsünü “Makedonya Türk Gazeteciler Birliği” ile yapılacak işbirliği çerçevesinde Makedonya’da gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

 

Makedonya Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Zehriyan Salih de, Ankara Gazeteciler Cemiyeti ile geçen yıl 10 Kasım’da Atatürk Sempozyumu düzenlediklerini belirterek, AGD’nin medya alanında Türkiye’de işbirliği yapacakları ikinci dernek olacağını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz